Яким повинен бути персональний сайт фрілансера?

Персональний сайт фрілансера

Статтю оновлено:

Персональні сайти допомагають приватним фахівцям знаходити клієнтів. Наявність сайту підвищує рівень довіри з боку клієнтів, оскільки замовники знають, що створення сайту вимагає ресурсів. Фрілансери, які мають персональні сайти, сприймаються як більш досвідчені й надійні виконавці.

Важливо зробити сайт правильно, щоб він приносив користь. У цій статті я розповім, які нюанси потрібно врахувати при створенні персонального сайту.

Структура персонального сайту фрілансера

У структурі персонального сайту необхідно передбачити такі розділи:

Далі будуть приведені «Назва розділу» та Завдання розділу (яку інформацію необхідно розмістити в ньому)

Про мене

Цей розділ повинен формувати до вас довіру. В ньому можна опублікувати свою фотографію і резюме, опис досвіду роботи, список досягнень, сертифікати та нагороди. Іноді у розділі «Про мене» фрілансери описують свій підхід до роботи, за які проекти вони беруться.

Мої послуги

У цьому розділі необхідно описати свої послуги і ціни. Якщо ви надаєте декілька послуг, передбачте окрему сторінку для кожної послуги.

Портфоліо

Рівень проектів показує ваш рівень як фахівця. Подумайте, як описувати проекти в портфоліо, щоб замовник міг зрозуміти, наскільки якісною і успішною була ваша робота.

Кожен проект повинен мати окрему сторінку в портфоліо. На цій сторінці можна додати інформацію про замовника, опис завдання, процесу і отриманого результату, відгук клієнта, бюджет проекту (якщо це дозволить зробити клієнт).

Ціни

Крім вказівки цін на сторінках з описом послуг, є сенс створити окрему сторінку з переліком цін на всі ваші послуги. Також тут можна розмістити інформацію про акції, знижки і персональні пропозиції для великих або постійних замовників.

Відгуки клієнтів

У цьому розділі необхідно розмістити відгуки клієнтів. Найкраще, якщо відгуки будуть оформлені на фірмових бланках замовників з їх підписом та печаткою. Таким відгуками довіряють більше.

Контакти

Обов’язково зробіть окрему сторінку з контактами, на якій вкажіть декілька способів зв’язку з вами і час, коли ви знаходитесь на зв’язку.

Чи варто робити блог на персональному сайті?

За допомогою блогу можна залучати додаткових відвідувачів на сайт з пошукових систем за умови, що ви знайдете популярні запити і зможете оптимізувати і просунути статті з блогу за ними.

 • Популярний блог підвищує рівень вашої експертності в очах клієнта.
 • Замовники можуть прочитати ваші думки та ідеї в блозі і переконатися, що ви професіонал.
 • Необхідно витрачати час на систематичне оновлення блогу.
 • Блог має відкладений ефект. Потрібно багато сил і часу, щоб відчути віддачу від блогу.
 • Не у всіх тематиках блог може принести трафік з пошукових систем (якщо люди не шукають інформацію, про яку ви можете писати, чи шукають її рідко, розраховувати на трафік з пошукових систем не доводиться).
 • Покинутий блозі буде грати в мінус, а не плюс.
 • Вам доведеться писати тексти для блогу. Якщо ви не відчуваєте в собі талант автора, краще блог не робити.
 • На основі плюсів і мінусів прийміть рішення, чи потрібен вам персональний блог чи ні.

Яким повинен бути дизайн персонального сайту?

Дизайн сайту повинен відповідати вашим потенційним клієнтам та мати чітку асоціацію з вашою сферою.

 • Якщо ви спеціалізуєтесь на креативі, дизайн повинен бути креативним, забезпечує вау-ефект. Він повинен вразити і здивувати відвідувача, викликати у нього сильні позитивні емоції.
 • Якщо ви – дизайнер, зробіть сайт яскравим, красивим, адже багато клієнтів наймають дизайнера для створення красивих сайтів або іншої продукції.
 • Якщо ви – спеціаліст з юзабіліті, веб-аналітики, важливо, щоб ваш сайт був максимально логічним і зрозумілим, можливо, лаконічним. Ви покажете, що вмієте робити зручні сайти.
 • Якщо ви пропонуєте доступні за ціною послуги, зробіть дизайн, який буде сприйматися як «недорогий». Навпаки, якщо ви працюєте з великими бюджетами, дизайн персонального сайту повинен бути «дорогим».

Важливо, щоб відвідувач, потрапивши на сайт, відразу зрозумів, куди він зайшов.

Додавайте в дизайн елементи, які вкажуть, чим ви займаєтеся. Наприклад, фотограф може додати на персональний сайт зображення фотоапарата, копірайтер – ручку і листочки, програміст – зображення програмного коду.

Якою повинна бути шапка сайту?

В шапці сайту необхідно розмістити:

 • Своє ім’я та прізвище.
 • Профіль діяльності.
 • Контакти.

Наприклад, в шапці можна написати: «Фотограф Кирило Розумовський, телефон: __________». Це важливо, оскільки відвідувач спочатку бачить шапку. За її змістом він повинен зрозуміти, що потрапив на потрібний йому сайт.

Якщо ви активно просуваєте себе в соціальних мережах, можете додати в шапку посилання на ваші групи, пабліки або особисті сторінки в соцмережах.

Адаптивність

Дизайн сайту повинен бути адаптивним, тобто елементи дизайну повинні підлаштовуватися під дозволу екрану користувача. Ваш сайт має бути комфортно переглядати і з комп’ютера і з мобільного пристрою.

Важливо зробити саме адаптивний дизайн, а не мобільну версію сайту. Так буде краще для просування в пошукових системах (про це поговоримо нижче).

Як оформити портфоліо на сайті?

Загальні вимоги до портфоліо:

На загальній сторінці розділу повинні виводитися превью всіх робіт.

Кожна робота повинна мати окрему сторінку в портфоліо з докладним описом поставленого завдання, процесу і отриманого результату.

Групуйте роботи в портфоліо за видами послуг чи галузям.

При необхідності зробіть фільтри, які допоможуть клієнту знайти потрібні роботи в портфоліо (наприклад, подивитися сайти, зроблені для автомобільних компаній, або тексти, написані для підприємств громадського харчування).

Робіт на сайті повинно бути багато. Постійно оновлюйте портфоліо, щоб клієнти бачили, що ви завантажені проектами. Якщо на вашому сайті остання робота додано в портфоліо рік тому, клієнти можуть подумати, що ви сидите без проектів і до вас звертатися не варто.

Обережно, форми!

Зараз прийнято багато законів про обробку персональних даних, за порушення яких можна отримати штрафи. Якщо ви розмістите на сайті форми, через які клієнти зможуть відправляти запити, що ви потрапите під дію законів про обробку персональних даних.

Щоб спростити собі життя:

 • не розміщуйте на сайті форми зворотного зв’язку,
 • приберіть можливість залишати коментарі під записами,
 • не робіть реєстрацію на сайті, особисті кабінети.

На практиці клієнти користуються формами не так часто. Багатьом простіше написати на електронну пошту, зателефонувати або надіслати повідомлення через популярні месенджери.

Якщо ви плануєте просувати сайт

Просування сайту в пошукових системах залишається одним з найбільш доступних способів залучити клієнтів з Інтернету. Однак далеко не кожен сайт підходить для просування. Якщо ви плануєте просувати сайт в пошуку, обов’язково з’ясуйте для себе такі деталі:

 • З чого складається і як працює пошукова система?
 • Що таке просування сайту і чим займається SEO-спеціаліст?
 • Як правильно розробити і оптимізувати структуру сайту?
 • Вимоги до оптимізації текстів на сайті
 • Вимоги до юзабіліті і дизайну сайту

Цим ви вбережете себе від повної переробки сайту через те, що раніше створений ресурс не підходить для просування.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про