Онлайн-консалтинг – як заробити на консультаціях онлайн, якщо ви експерт в своїй справі

Онлайн-консалтинг

Статтю оновлено:

Консалтинг протягом довгого часу був вкрай прибутковою нішею, проте раніше можливість працювати в ній мали лічені одиниці, які як правило, мають профільну освіту саме в галузі Консалтінгу, або суміжних областях. 

Однак в даний час, з розвитком інтернет-технологій, багато професіоналів у своїй галузі отримали можливість заробити на накопичених ними знань за допомогою онлайн консультацій.

Що таке онлайн-консалтинг простими словами

Після того, як фахівець досягає певного рівня в своїй професії, у нього з’являється можливість або продовжити роботу в даній галузі, або почати навчати цьому інших. Онлайн-консалтинг заснований на тому, що багато людей вважають за краще не витрачати на самостійне навчання тривалий час, а надають перевагу вкладенню капіталу у власний розвиток в тій чи іншій галузі.

Для цього в мережі інтернет перебувають фахівці, що володіють достатнім багажем знань, щоб дати компетентні поради з обраної області – в цьому і полягає сутність консалтингу. Таким чином, онлайн-консалтинг – це передача вузькоспеціалізованих знань в тій чи іншій області на комерційній основі.

  • Наприклад, ми два рази замовляли консультації по скайпу у відомих СЕО фахівців. Оплата за годину консультації по скайпу коштувала 120-160 доларів, але це окупило нам безліч недоробок в майбутньому, що в кінцевому підсумку, можна назвати окупністю.

Скільки можна заробити на консультації по інтернету

Дохід від консалтингу дуже сильно варіюється в залежності від затребуваності конкретного консультанта серед замовників. На перших порах прибуток може бути скромним, проте після того, як фахівець займає свою частку ринку, він цілком може мати кілька десятків або навіть сотень тисяч за один проект, який веде протягом декількох тижнів.

День роботи кращих консультантів в своїх сферах може коштувати більше, ніж місяць праці керівника в невеликій компанії.

Саме тому онлайн консультування зараз привертає до себе стільки уваги серед бажаючих заробити.

Як заробити на консультаціях і які затребувані

Найбільш популярними зараз є онлайн консультації юриста, лікарів різних напрямків: від психолога до ветеринара, а також різних експертів-езотериків – саме їх найчастіше шукають люди.

Однак це не означає, що інші сфери не затребувані для людей – чималі гроші можна заробити на онлайн консультаціях у сфері фінансів, бухгалтерського обліку, податків і аудиту. Саме в цих сферах часто трапляються великі замовлення з великим обсягом роботи і значною оплатою.

Можна спробувати працювати в більш вузькій сфері, проте в такому випадку попит буде істотно меншим. Але в цьому випадку є і істотний плюс – конкуренція в нестандартних темах консультування зазвичай мінімальна.

Доступні формати консультацій

Існує кілька основних форм, в які з роками трансформувався класичний консалтинг під впливом інтернету і певним чином сформованого попиту. До способів продати свої знання і форматів онлайн консультування можна віднести:

  • Вебінари

Даний спосіб актуальний, коли робота ведеться відразу з декількома клієнтами – наприклад топ-менеджментом будь-якої організації. Заробити на такий консультації можна декількома способами – або спочатку зробити закритий платний вебінар для певного кола осіб, або викласти частину його в безкоштовний доступ без реєстрації, з оплатою за подальшу інформацію.

  • Індивідуальна онлайн консультація

Даний тип консалтингу найбільш дорогий для клієнта, проте дозволяє в повній мірі обговорити всі питання, що цікавлять його і отримати на них повноцінні відповіді. У більшості випадків для подібних консультацій використовуються програми з можливістю дзвінків, наприклад Skype.

  • Запис відеоуроків

Даний спосіб консультування застосовується тоді, коли замовнику, в силу певних обставин, незручно спілкування онлайн. В цьому випадку консультантом записується відео з певною інформацією, або обумовленою з індивідуальним замовником, або призначеною для подальшого продажу широкому колу осіб. Однак останній варіант вже дещо виходить за рамки класичного консалтингу.

  • Текстові консультації

Такі варіанти, як правило, реалізуються через біржу шляхом пошуку замовлень з тематики, знайомої фахівцю. Клієнт на таких ресурсах описує своє питання, призначає ціну за консультацію, після чого консультант сам вирішує, братися за таку роботу чи ні.

Місце роботи

Існує кілька основних варіантів заробітку на консультаціях щодо ресурсу, на якому вони проводяться. Одним з найбільш популярних вважається віддалена робота на великі консалтингові агентства. В даному випадку організація здійснює акумулювання та розподіл замовлень, після чого консультант отримує в роботу проект, який веде або один, або в команді. Плюсом даного варіанту є стабільність – в таких компаніях, як правило, офіційно працевлаштовують, відраховують кошти до фондів, а також платять непогану зарплату.

Другим варіантом ведення такої діяльності є самостійний пошук і обслуговування клієнтів. Як правило, в даному випадку доведеться спочатку створити собі ім’я серед замовників, а єдиний доступний спосіб це зробити для новачка в галузі – це безкоштовна онлайн консультація.

До того моменту, як консультант заробить довіру, йому доводиться працювати за репутацію, а не за гроші. Однак з часом з’явиться можливість отримувати оплату за свої послуги. Формально, така діяльність вважається індивідуальним підприємництвом і підлягає реєстрації за відповідним кодом КВЕД, з подальшим оподаткуванням. Однак фактично цим мало хто займається на початкових етапах роботи.

Біржа фрілансу є третім майданчиком для роботи консультантів і являють собою ресурс, за певний відсоток від оплати акумулює на своїй території безліч замовників і виконавців, дозволяючи їм ефективно взаємодіяти. Плюсом таких майданчиків є велика кількість замовлень, а мінусом – їх розмір. Як правило, там не зустріти серйозних проектів з хорошою оплатою – в основному доводиться працювати по невеликих питань, відповідаючи на них в письмовому вигляді.

Необхідні навички, щоб заробляти консалтингом

Для того щоб займатися консультуванням, потрібно відповідати двом основним параметрам:

  1. Мати дійсно глибокі знання в сфері, в якій планується проводити консультації.
  2. Грамотна мова.

Без знань не може бути мови ні про яке консультування, а відсутність навичок грамотної комунікації може відлякати від консультанта потенційних клієнтів. Також необхідно мати початкові навички роботи з комп’ютером, щоб не відчувати себе скуто при роботі зі своїм сайтом або програмами для відеоконференцій.

Процес роботи

Робота в цій сфері, чи це юридична консультація онлайн чи вебінар від лікаря, зводиться до одних і тих же процесів. Для початку необхідно виявити потреби і знайти клієнтів, які потребують консультації. Після цього потрібно детально обговорити їх проблему, бажання, з’ясувати обсяг роботи і узгодити ціну за неї. Після цього починається безпосередній процес консультування – у формі онлайн-конференцій, вебінарів або текстових зведень.

Даний процес триває до повного вичерпання теми, обумовленої з клієнтом. Залежно від свого бажання і домовленості з клієнтом можна проводити консультації в будь-який час, проте часто онлайн консультантам доводиться працювати практично цілодобово, що пов’язано з тим, що клієнти можуть перебувати в різних часових поясах.

Після закінчення консультацій, або в їх процесі рівними частками, клієнт переводить гроші за виконану роботу. Деякі консультанти працюють за передоплатою, щоб знизити ризики, проте не кожен клієнт захоче брати їх на себе, тому такий формат можливий тільки для відомих у відповідних колах фахівців.

Висновок

Онлайн консультації – це відносно новий спосіб заробітку для фахівців, які досягли певних висот у своїй галузі і здатних якісно передати свої знання іншим.

Незважаючи на відносну молодість даного конкретного напрямку, базуючись на принципах класичного консалтингу, онлайн консультування в даний час отримало досить широке поширення – клієнти із задоволенням користуються інтернетом для зв’язку з консультантами, що значно економить час обох сторін.

Онлайн-консалтинг дозволяє заробляти чималі суми за рахунок одних тільки знань, проте в цій сфері ключову роль відіграє репутація, від якої залежить затребуваність фахівця на ринку, а відповідно, і його дохід.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про