Огляд бірж для новачків фрілансерів

найкращі біржі для фрілансерів початківців

В інтернеті і дуже велика конкуренція, тому ми підготували для своїх читачів огляд бірж для початківців фрілансерів. Заробити на фрілансі реально і не потрібно опускати руки, злякавшись перших невдач. Просто потрібно з розумом вибирати місця для пошуку роботи, а замовлень вистачить на всіх.

Для відточування навичок варто звернути увагу на біржі для початківців фрілансерів, де ви зможете зрозуміти принцип роботи, заявити про себе та отримати перші роботи для портфоліо. А вже потім можна буде рухатися далі.

Як вибрати фріланс біржу для новачків

Я не буду вдаватися в подробиці про те, хто такий фрілансер і чим він займається. Швидше за все ви вже знаєте про це, а якщо ні — пройдіть за посиланням і прочитайте окрему докладну статтю по цій темі на нашому сайті Fintramplin.

Перш ніж вирушати на пошуки біржі своєї мрії, варто визначитися з напрямком діяльності — майстри на всі руки цінуються, але зазвичай їх робота не так хороша, як у вузькоспеціалізованих фрілансерів. Адже якщо займатися чимось одним багато років — починаєш робити це на високому рівні. Так що рекомендую хоча б на перший час вибрати певну сферу: копірайтер, дизайнер, програміст тощо.

Перед початком роботи обов’язково варто отримати знання в обраній сфері. Добре, якщо у вас є освіта програміста і ви вже довгий час працювали офлайн (наприклад, у офісі). Тоді у вас не виникне проблем з адаптацією.

Але якщо ви просто мама в декреті, яка вирішила підзаробити написанням статей, варто розібратися хоча б в оформленні статей і як вписувати ключі. Без цих елементарних знань буде дуже складно взяти проект в роботу і виконати його без помилок.

Як працювати на фріланс біржах?

Всі біржі працюють у схожому режимі, але деякі трохи відрізняються. Майже скрізь проста реєстрація, де потрібно вказати логін, пошту, пароль. Потім треба підтвердити реєстрацію, пройшовши по посиланню з листа на пошті.

На деяких біржах потрібно заплатити певну суму при реєстрації, але таке зустрічається досить рідко. В основному всі біржі надають послуги безкоштовно.

Перш ніж ви перейдете в розділ з вакансіями, варто заповнити свій профіль. Встановіть людську аватарку, вкажіть основну інформацію про себе, розпишіть орієнтовно ціни за свої послуги і т. п. Детальніше можете почитати у статті про заповнення профілю на біржі. Навіть проста аватарка здатна виділити вас серед десятків безликих відгуків — це викликає довіру замовників.

Але за гарну аватарку ніхто замовлення не віддасть, потрібно буде заповнити ще і портфоліо. Виберіть кілька хороших робіт, щоб можна було додати в якості прикладів. Як правило, у новачків немає ніяких робіт, які можна показати замовникам. Тому доведеться шукати вихід — або робити роботу спеціально для портфоліо, або працювати безкоштовно за роботу для портфоліо, або просто відгукуватися і сподіватися на успіх. У будь-якому випадку, рекомендую ознайомитися зі статтею «як оформити портфоліо», щоб в подальшому можна було грамотно представити свої роботи.

Профіль і портфоліо підготовлені, так що можна переглянути вакансії. На великих біржах є спеціальний пошук для вибору вакансій за певним напрямом: тексти, дизайн, програмування, smm і т. п. Скористайтесь пошуком, щоб відібрати відповідні проекти, а потім перегляньте їх. Рекомендую відразу встановити ціновий ліміт, нижче якого ви не згодні працювати. Наприклад, при написанні статей рекомендую поставити фільтр «замовлення від 40 рублів за 1000 знаків». Тепер настав час написати перший відгук, але і тут слід діяти з розумом.

Спілкуйтесь з замовниками та пишіть відгуки

Відгук на проект — це перше враження замовника про вас. В основному всі початківці фрілансери пишуть односкладові відповіді в стилі «готовий(а) виконати», «ціна влаштовує», «пиши-зроблю». Коли я стала виступати на біржах в якості замовника, була просто приголомшена подібними відгуками — як можна розраховувати на успіх з такою відповіддю? Не будьте в числі цих людей.

Уважно читайте текст проекту — якщо замовник просить зв’язатися через скайп або пошту, робіть саме так. Ви збільшите свої шанси на успіх, але так само підвищується ризик нарватися на шахрая.

Достатньо написати 2-3 пропозиції, щоб виділитися серед сірої маси, і звернути на себе увагу замовника. Привітайтеся, попрощайтеся, додайте підпис «з повагою», додайте фразу, яка покаже вашу компетентність. Дуже добре працюють питання, звернені до замовника, але тільки доречні і показують ваші знання. Немає сенсу уточнювати банальні деталі і намагатися виставити себе розумнішими від замовника — це тільки відштовхує.

Я не буду приводити конкретний текст відповідей, тому що ситуації бувають різні, але в будь-якому випадку не варто скупитися на знаки у відгуку.

Не порушуйте правил біржі

На багатьох біржах стоїть заборона на обмін контактними даними — не порушуйте! Навіть в особистих повідомленнях не скидайте пошту, телефон, скайп, інакше є ризик втратити акаунт.

Чекайте на відповідь. В основному на біржах замовник вибирає виконавця протягом 2-3 днів. Вам можуть задати додаткові запитання, попросити надіслати приклади в певному стилі, уточнити деталі про оплату тощо. Якщо за 2 дні ніяких спроб зв’язатися з вами не було, скоріше всього проект віддали чи збираються віддати іншій людині.

Рекомендую відгукуватися щодня на 3-5 проектів і не зациклюватися на якомусь одному. Фріланс тим і хороший, що багато замовлень і не доводиться кожен раз нервувати «візьмуть/не візьмуть».

При проходженні цим простим шляхом вже через тиждень у вас буде як мінімум одне замовлення. Надалі все залежить від вашої майстерності. Але пам’ятайте, що від якості виконаної роботи залежить ще один важливий момент — відгуки. Чим більше позитивних відгуків на вашому акаунті, тим вищі шанси отримати роботу! Так що працюйте з першого ж замовлення якісно!

Найкращі біржі для фрілансерів новачків

А тепер ми дісталися до списку найкращих бірж для фрілансерів. Так, я не зможу виділити одну єдину біржу, яку можна було б порекомендувати всім бажаючим. Всюди є плюси і мінуси, які варто враховувати. Постараюся їх згадати, коли буду розглядати варіанти. Здебільшого мова піде про біржі рунету, оскільки укрнетівський сегмент в цьому плані мало розвинений (дуже шкода).

fl.ru — на мій погляд це універсальна біржа номер один. Вона найпопулярніша, з величезним вибором замовлень по різним напрямкам (навіть досить рідкісним), дуже зручний профіль і можливості для додавання портфоліо. Головний недолік — для отримання замовлення потрібно купити PRO-аккаунт за 1100 рублів на місяць (за перший місяць зі знижкою). Але якщо ви не «текстовий» фрілансер, вибір бірж невеликий.

weblancer.net — безкоштовна біржа, на якій теж величезна кількість напрямів. Але чомусь вона не користується такою популярністю, так що конкуренція набагато нижче. З мінусів можна відзначити незручний інтерфейс (на мій погляд) і невелику кількість завдань.

kwork.ru — дуже цікава біржа, на якій ВСІ проекти потрібно виконувати за 500 рублів. Начебто звучить відмінно, але спритні замовники вписують величезну кількість завдань в один проект, щоб повністю відбити 500 рублів. Щоб знайти замовлення з адекватними умовами потрібно витратити багато часу.

Ще декілька варіантів хороших сервісів

Workzilla — платна біржа, про яку дуже суперечливі відгуки. Сама особисто так і не працювала з нею, але багато хто вважають її однією з кращих бірж.

dalance.ru — маловідома біржа з невеликою кількістю проектів, але великою кількістю шахраїв. Так що варто бути насторожі. Через низьку конкуренцію навіть початківці фрілансери зможуть знайти проект. А можна захиститися від шахраїв використавши опцію «безпечна операція», хоча на неї погоджуються далеко не всі. Іноді відмовляються навіть чесні замовники.

kadrof.ru — не зовсім біржа, але в свій час я знайшла там чимало хороших замовлень. Час від часу розміщують оголошення з вимогами, пошту або скайп для зв’язку, і через ці контактні дані потрібно спілкуватися та обговорювати деталі. Ніякого захисту від шахраїв немає, тільки ваша пильність, але зате тут вам не завадить відсутність репутації і позитивних відгуків — головне сформулювати правильне лист замовнику.

Існує багато інших просунутих бірж, де працюють професіонали, але поки що варто обмежитися цим набором. Рекомендую реєструватися відразу на 2-3 сайтах, щоб збільшити шанси на успіх. А ще краще — на всіх безкоштовних. Все одно нічого не втрачаєте, зате зможете шукати замовлення в декількох місцях.

Текстові біржі (контенту, копірайтингу)

Я сама спеціалізуюся на текстах, тому не зможу порекомендувати перевірених бірж для дизайнерів або програмістів. Зате можу сказати, яка біржа фрілансерів для початківців копірайтерів найкраща. На мою думку це біржа копірайтингу copylancer. Звичайно, це особисте переконання.

Основний плюс цієї біржі — деякі замовлення віддаються першому, хто відгукнеться на замовлення. Також на багато завдання досить гарні розцінки, і немає 5-10 рублевих замовлень. Є зручний магазин статей, де можна продати свої роботи. Хоча доведеться чекати, ціна себе виправдає!

Крім цього можна відзначити наступні текстові біржі:

Коли набридне битися за кожне замовлення, рекомендую звернути увагу на мою добірку сайтів, де потрібні автори.

В інтернеті існує дуже багато бірж для початківців фрілансерів, але майже скрізь величезна конкуренція, є шахраї і копійчані замовлення. Дуже важливо навчитися бачити плюси, обходити підводні камені і не здаватися. З часом ви вийдете на новий рівень і почнете шукати замовників безпосередньо.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про