Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Обережно, хакери можуть підставити фрілансерів!

шахрайство на фрілансі

Новий закон виводить в зону ризику людей, які не проти заробити легкі гроші. Не секрет, що хакери, які крадуть гроші з банківських карток і рахунків, часто виводять кошти через дропперів.

Так називають людей, які погоджуються отримувати на свої карти перекази з карт жертв, знімати гроші в банкоматах і віддавати їх хакерам. Або оформляють на своє ім’я банківські картки, які потім передаються злодіям і використовуються для виведення коштів.

У разі виявлення дропперів серед клієнтів банк може ввести обмеження на операції таких осіб. зокрема, обмежити перекази та зняття готівки. Стати дроппером можна і не підозрюючи про це. У зоні ризику можуть виявитися фрілансери.

Приклади ситуацій, коли фрілансерів можуть використовувати «в чорну»:

Ситуація №1

З вами зв’язується потенційний клієнт, який говорить, що працює в якійсь організації, якій потрібен сайт, тексти і т. д. Роботу ця людина хоче зробити сам, але компанія нібито відмовиться платити гонорар штатним працівником. Тому клієнтові потрібен фрілансер, який погодиться сказати, що роботу виконав він, отримати гроші від компанії і перевести 90% гонорару клієнту. Вам пропонують хороші відступні по суті за згоду отримати переказ.

Увагу на такі пропозиції погоджуватися не можна! Швидше за все, вас будуть використовувати як дроппера «в чорну», а переказ, який ви отримаєте – це буде зовсім не гонорар, а поцуплені з чиєюсь карти гроші.

Ситуація №2

Вам пропонують отримувати перекази на карту і переводити гроші іншим людям, залишаючи собі якийсь відсоток від платежів. Можуть говорити, що ви будете працювати в якійсь платіжній системі і т. д.

Увагу на такі пропозиції теж не можна погоджуватися! Вас можуть серйозно підставити, використовуючи як дроппера для переказу крадених грошей.

Ситуація №3

Вам пропонують провести операцію через біржу, але на умовах, описаних в ситуації №1. Тобто роботу ви не робите, а отримуєте тільки гроші, з яких частина залишаєте собі, частина – переводите людині, яка зробила замовлення. Через деякий час біржа знімає гонорар, який ви отримали по угоді, з вашого рахунку в системі, оскільки заказ був оплачений зі зламаної карти. Ви втрачаєте не тільки отримані від клієнта гроші, але і ту суму, яку встигли перевести хакеру.

Такі ситуації зустрічаються на іноземних біржах фрілансу.

Ситуація №4

Вам пропонують оформити на себе карту і повідомити її дані іншій людині за винагороду. На такі пропозиції теж не можна погоджуватися.

Бажаючи отримати легкі гроші, ви можете не тільки отримати проблеми з законом, але і опинитися в чорних списках банків.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про