Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як накопичити гроші: все, що потрібно знати про заощадження

Накопичити гроші

Корисні рекомендації для тих, хто хоче грамотно управляти своїми коштами і накопичити гроші.

Коли починати збирати

Можливо, відповідь вас неприємно здивує: відразу ж, коли з’являється стабільний дохід. Перші власні гроші – це велика спокуса. Їх хочеться витрачати на розваги, одяг, нові гаджети – словом, на все підряд. На жаль, життя розставляє все по місцях: рано чи пізно ми розуміємо, що непогано б мати недоторканий запас, який виручить у важку хвилину.

Йти в нуль, перебиваючись від зарплати до зарплати, а тим більше влазити в кредити – не найбільш вдала модель управління фінансами. Якщо ви до цих пір розпоряджалися коштами саме так – мабуть, вам пощастило не зіткнутися з серйозними проблемами, коли гроші потрібні тут і зараз. Немає ніяких гарантій, що удача буде супроводжувати вас і надалі.

З найближчої зарплати відкладіть 10-15% – ці гроші стануть основою вашої фінансової подушки безпеки.

Їх не можна чіпати ні за яких умов. Продовжуйте відкладати, поки не набереться сума, рівна вашої зарплати хоча б за три місяці, а краще за півроку. Готово, тепер у вас є запас на чорний день, але це не означає, що можна забути про накопичення і гуляти відчайдушно.

Гроші, які вдалося відкласти понад суму, необхідну для душевного спокою, можна направляти на досягнення різних цілей. Наприклад, великі покупки, ремонт або поїздка у відпустку. Витрачати на це кошти з недоторканного запасу можна. Немає нічого гіршого, ніж опинитися без грошей в найпотрібніший момент.

Як назбирати гроші

Якщо у вас пристойна зарплата, але відкладати не виходить, настав час розібратися, в чому проблема.

  1. Проаналізуйте свої витрати. Може, ви не в силах відмовитися від регулярних походів з друзями в бар, схильні до імпульсивних покупок або просто не вважаєте за потрібне перед великими придбаннями знайти найвигіднішу пропозицію на ринку? Будьте гранично чесні, обманювати себе немає сенсу. Якщо ви користуєтеся мобільним додатком банку, він підкаже вам, куди йдуть гроші.
  2. Складіть бюджет на місяць. Відразу після того як ви отримаєте зарплату, частину грошей відправте на формування подушки безпеки, потім оплатіть всі рахунки. Сума, що залишилася – те, на що вам доведеться прожити до наступної зарплати. Розділіть її на рівні частини, кількість яких дорівнює кількості тижнів до наступного надходження грошей. Всього місяць життя за такою системою допоможе зрозуміти, які витрати варто оптимізувати.
  3. Розподіліть великі витрати в часі. Відразу кілька великих покупок протягом одного місяця напевно підірвуть ваш бюджет. Порада на майбутнє: якщо мова йде про сезонні покупки (наприклад, одяг або товари для відпочинку і спорту), не ігноруйте розпродажі, вони допоможуть непогано заощадити.
  4. Користуйтеся кредитними картами з розумом. Кредитки дуже корисні, якщо грамотно з ними звертатися. Вивчіть умови: скільки триває безвідсотковий період, які вигідні пропозиції є у банку – можливо, при оплаті кредитною карткою ви отримаєте підвищений кешбек. Заведіть зв’язки між кредитною і дебетовою картами: розраховуєтесь кредиткою з підвищеним кешбеком і тут же переводьтена неї з дебетової картки суму, рівну витраченій.
  5. Будь-який незапланований дохід варто відправляти в скарбничку. Приміром, вам підвищили зарплату – відкладайте ті ж 10-15%, але вже від поточного доходу.

Як зберігати накопичене

З фінансовою подушкою безпеки краще звертатися гранично акуратно. Вона повинна завжди бути у вас під рукою: темні часи не будуть сповіщати вас про своє наближення.

Найочевидніше для зберігання коштів – банківський вклад, накопичувальний рахунок або дебетова карта з відсотком на залишок.

Отримуючи відсотки за вкладом або рахунком, ви компенсуєте вплив інфляції на ваші заощадження. Потрібно пам’ятати, що банківські вклади застраховані, включаючи накопичені відсотки. Якщо ви раптом накопичили більше – не зберігайте гроші в одному банку.

Якщо ж ви вже сформували свій резервний капітал, подальші накопичення можна інвестувати, щоб трохи заробити. Тут важливо визначитися, на який ризик ви готові піти. Як правило, чим вищий ризик, тим вищою буде потенційна прибутковість, і навпаки. Інвестувати можна самостійно, оформивши рахунок у брокера, або довіритися професіоналам, наприклад, придбати пайовий інвестиційний фонд. Зараз фінансовий ринок пропонує безліч варіантів, в тому числі для початківців інвесторів з невеликими стартовими сумами.

Головні правила для інвесторів:

  • Не зберігати всі яйця в одному кошику.
  • Купувати тільки ті активи, які вам абсолютно зрозумілі (ви знаєте, що це і як воно працює).
  • Не ризикувати необхідним в спробі отримати зайве.

Що робити, якщо збирати гроші не виходить

У теорії будь-яка розсудлива людина розуміє, що для спокійного життя заощадження просто необхідні. На практиці ж створити запас грошей на чорний день виходить далеко не у всіх: хтось не може навести порядок в щомісячних витратах, хтось поняття не має, як правильно зберігати накопичені кошти.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про