Топ-9 найпотрібніших професій в Україні з високою оплатою

високооплачувані професії в Україні

Якщо ви замислюєтеся про вибір професії або зміну діяльності, то фінансова складова буде мати для вас неабияке значення. Розглянемо, які зарає є високооплачувані професії в Україні і що потрібно зробити, щоб опанувати ними. Ми зосередимося на найпотрібніших спеціалізаціях.

Із статті ви дізнаєтесь, що потрібно робити, щоб отримати високооплачувану професію і які навики розвивати. Дізнаєтесь від чого залежить рівень зарплати, та які 9 спеціальностей в фінансовому плані почувають себе доволі затишно в Україні. Ми переконані, що матеріал буде актуальний найближчі кілька років.

Від чого залежить рівень оплати праці

Рівень заробітної плати істотно варіюється навіть в рамках однієї і тієї ж спеціальності. І залежить це від ряду факторів, які поділяються на дві великі групи: зовнішні і внутрішні. Зовнішні фактори пов’язані з пропозицією роботодавця і можуть на нього впливати, а внутрішні фактори — це переваги і недоліки конкретного працівника.

Зовнішні фактори, що впливають на рівень оплати праці:

 • попит на спеціаліста цієї ніші на ринку;
 • рівень доходу організації-роботодавця;
 • конкурентність продукції;
 • середній показник заробітної плати по регіону.

Навички та особисті якості, які впливають на зарплату

Якщо на зовнішні фактори спеціаліст вплинути не може, то внутрішні фактори, такі як власні навички та особистісні якості, кожен в силах змінити в кращу сторону. Розглянемо їх докладніше:

 • Рівень кваліфікації. Чим вищий професіоналізм співробітника, тим більше за нього готові заплатити.
 • Досвід роботи в даній області — чим він відповідніший, тим краще.
 • Якість роботи, рекомендації, відгуки, презентація себе. Часто роботодавець звертає увагу не стільки на досвід, скільки на досягнення конкретних цілей на попередньому місці роботи. Якщо ви пропрацювали 10 років на одному і тому ж місці, але особливих досягнень за вами не значиться, ви будете ще на етапі співбесіди оцінені нижче, ніж ваш колега, який пропрацював за фахом всього три роки, але істотно поліпшив своєю роботою положення попереднього роботодавця.
 • Продуктивність праці. Результати, які дає співробітник компанії, і їхня економічна значимість. Цей пункт перекликається з попереднім. Різниця в тому, що навіть якщо у вас немає досвіду роботи в інших організаціях, але справжньому роботодавцю ви принесете великий прибуток або своєю активністю істотно спрощуєте або покращуєте процес виробництва, транспортування або будь-який інший бізнес-процес, ви коштуєте дорожче на ринку праці, ніж ваші колеги, які дають компанії менше.

Додаткові навички:

Знання іноземних мов в деяких випадках буде вашою великою перевагою. Організації, які працюють з іноземцями, готові платити за якісну комунікацію між клієнтами та співробітниками. Наприклад, знання англійської часто дозволяють навіть простому лінійному персоналу (фахівців, яких підбирають масовими способами: офіціанти, касири, бармени, продавці і т. д.) мати вищий дохід, влаштовуючись в більш престижні організації.

Вміння вести переговори впливає на рівень доходу працівника в позитивну сторону. А вміння презентувати свої таланти і продати себе частіше дозволяє заробляти спеціалістам на 30% більше, ніж їх колегам, які не вміють торгуватися і вести переговори.

Наявність вищої освіти. У XXI столітті роботодавці рідше дивляться на дипломи потенційних співробітників, але освіта в багатьох сферах діяльності продовжує відігравати важливу роль не тільки в рівні оплати праці. У деяких професіях диплом про вищу освіту досі служить пропуском у цей вид діяльності. Наприклад, у сфері медицини або правової діяльності без відповідної освіти вас просто не допустять до роботи.

На те, скільки буде заробляти здобувач, впливають зовнішні і внутрішні фактори.

Чи однаково платять чоловікам і жінкам

Є думка, що на рівень заробітної плати, крім перелічених вище факторів, впливає і стать фахівця.

На жаль, поки українські реалії такі, що жінкам дійсно платять на 30% менше, ніж чоловікам, зайнятим у тій же галузі. Це добре помітно в топ-менеджменті.

Як розповів один досвідчений рекрутер, керівник групи підбору персоналу кадрового агентства, одного разу виробнича компанія попросила його підібрати п’ять кандидатів на топові позиції. Її керівник був готовий розглядати як кандидатів-жінок, так і чоловіків. Однак при інших рівних умовах компанія відразу поставила умову: зарплата у чоловіків повинна бути вища на 30%, ніж у жінок. Подібний підхід керівник компанії пояснював тим, що власник хотів розбавити існуючий жіночий колектив чоловіків, і жінок був готовий найняти за залишковим принципом.

Причини такого розкиду полягає в очікуваннях суспільства, в якому прийнято вважати, що жінка створена в більшій мірі для домашнього вогнища, так і в психології самих жінок, які не звикли проявляти ініціативу і отримувати відмови. Чоловіки краще торгуються і більш впевнені в собі як фахівці. За даними опитування RNS, опублікованого 22 серпня 2017 року, більшість жінок згодні працювати за більш низьку оплату своєї праці при інших рівних умовах.

Конкуренція між чоловіками і жінками в професійній сфері надзвичайно висока, і поки прекрасна стать програє битву за високі зарплату

Викосооплачувані професії в Україні – ТОП-9

Деякі види професійної діяльності в Україні оплачуються вище, ніж інші спеціальності.

Вища ланка менеджменту

Топ-менеджери великих компаній заробляють в середньому від 50 до 200 тис. грн на місяць за даними статистики. Дохід керівника сильно залежить від організації, в якій він працює.

Фахівці газової та нафтової промисловості

У цій сфері, крім топ-менеджерів газових компаній, можливість багато заробити є у таких фахівців, як:

 • керівник (майстер) бурових робіт;
 • буровий інженер;
 • геолог в нафтовій промисловості;
 • кераміст.

Рядовий нафтових свердловин бурильник заробляє не так вже й багато у порівнянні з середніми показниками заробітної плати в цій сфері. Однак оплата залежить і від умов, в яких доводиться працювати.

Заробіток морякам

Варіант заробити не тільки на суші, але і на морі: капітан судна — професія, яку отримують не відразу. Однак ця професія передбачає вахтовую роботу. Приблизно півроку ви будете перебувати поза домом.

Якщо почати кар’єру з простого матроса, то кар’єрний шлях до звання капітана буде довгим, проте ви будете розуміти всю судову «кухню» зсередини

IT-сфера

Середня зарплата фахівця з ІТ становить 40 тис грн. При цьому найбільше заробляють менеджери проектів, їх щомісячний дохід складає більше 50 тис. грн. І також в IT-сфері добре заробляють програмісти C+, java, asp. Середня заробітна плата по Україні становить також понад 35-40 тис. грн. У Львові, Києві, Харкові ці цифри можуть досягати 100 тис. грн і більше щомісяця.

При цьому у багатьох програмістів робота відрізняється вільним графіком. Хоча це зовсім не означає, що працювати доведеться мало. Завантаженість високооплачуваних програмістів досить висока, а терміни здачі проектів іноді змушують працювати ненормовано багато часу.

Увага! Якщо вас цікавить онлайн заробіток в Україні – читайте корисну статтю по темі.

Стоматологія

Лікар-стоматолог — це одна з найбільш високооплачуваних професій в медицині. У середньому стоматолог-терапевт в Києві заробляє близько 40 тис. грн. При цьому послуги хірургів-стоматологів цінуються вище, і заробітна плата лікаря коливається від 50 тис. до 100 тис. грн. Початківець фахівець в цій області заробляє не так вже й багато, середня зарплата стоматологів-новачків по Україні складає 8 тис. грн.

Однак чим більший трудовий стаж, вужча спеціалізація і більше потік клієнтів, тим вищий прибуток. Врахуйте, що професія стоматолога вимагає великих вкладень у навчання та підвищення кваліфікації.

Потрібно витратити багато часу, перш ніж стати високооплачуваним фахівцем гідного рівня.

Бухгалтери

У рейтингу професій за великим заробітком також йде професія бухгалтер. Це не означає, що всі бухгалтери заробляють багато. Рядовий бухгалтер, на кінець 2017 року заробляв від 10 до 20 тис. грн в Києві. По-справжньому високі зарплати мають головні бухгалтери великих компаній або бухгалтери, які ведуть за підрядному договором кілька ІП. За даними середній заробіток головного бухгалтера становить 40 тис. грн в Києві і від 20 тис. гривень за регіонами.

Важливо розуміти, що головному бухгалтеру платять за ту відповідальність, яку він несе, вважаючи фінансові показники організації-роботодавця.

Юристи як дорога професія

Професія юрист також високо оплачується на ринку праці України. Адже від правильного оформлення документації у бізнесі залежить багато чого. За даними кадрового агентства «Каус», пересічний юрист заробляє близько 20 тисяч гривень в місяць. Начальник юридичного відділу в організації заробляє від 30 до  50 тис. грн. При цьому для юриста, як ні для кого іншого на ринку праці, важливо якість отриманої вищої освіти і її престиж.

Маркетологи як потрібна професія в Україні

При існуючій зараз ринкової конкуренції важливо боротися за кожного клієнта і адаптувати свої товари та послуги під його потреби. Грамотний маркетолог в таких умовах цінується високо: за результатами дослідження компанії LiveTex середня зарплата маркетолога в Києві становить в середньому 30 тис. грн . Якщо ж ви очолите відділ маркетингу, то будете заробляти більше 60 тис. грн. на місяць.

Сфера маркетингу дуже приваблює молодих людей завдяки цікавій роботі і досить високому рівню зарплати

Логісти

Контроль за вантажоперевезеннями — важлива частина діяльності будь-якої виробничої та торгової компанії. Тому бути логістом перспективно. За нашими даними зарплата рядового логіста варіюється від 15 до 30 тис. грн в місяць. А також логісту доступний кар’єрне зростання до керуючого відділом. Зарплата начальника транспортного відділу починається з цифри 40 тис. грн.

А якщо вас цікавить віддалена робота, почитайте про заробіток на іноземних сайтах

Аудитори

Аудитор — це спеціаліст, який проводить ревізію бухгалтерських документів та відліків компанії на предмет їх відповідності чинному законодавству. Фахівці ці бувають приватні — працюють на компанію, і державні службовці федеральних владних структур. Заробітна плата аудитора за даними сайту profguide.ru, коливається в межах 15-40 тис. грн. А в регіонах заробітна плата аудитора складе від 10 до 30 тис. грн.

Як бачите всі перераховані високооплачувані професії в Україні приносять непогані гроші. Але є деякі нюанси, про які варто знати та розуміти.

Що потрібно, щоб знайти високооплачувану роботу

Якщо ви стурбовані тим, щоб стати висококласним фахівцем на ринку праці, важливо розуміти, що досягається ця мета нелегкою, але часто вельми цікавою роботою над собою. Що доведеться зробити, щоб стати затребуваним, а, отже, і дорогим професіоналом:

 • постійно вчитися всьому, що прямо або побічно пов’язано з вашою професійною діяльністю;
 • не гнатися за високими результатами з самого старту кар’єри. Іноді корисно почати з малого, досягаючи невеликих проміжних цілей, а потім переходячи на наступний щабель кар’єрних сходів.
 • Недооцінювати себе недозволено тим, хто налаштований на кар’єру і високий заробіток. Працювати потрібно в тому місці, в якому є реальні перспективи подальшого професійного розвитку або кар’єрного росту;
 • купувати і прокачувати навики переговорів і спілкування з людьми. Це важливо в будь-якій професії. Ким би ви не працювали, завжди доводиться спілкуватися з начальниками, підлеглими, власниками компанії або клієнтами;
 • скласти свій особистий кар’єрний план, позначивши досяжні терміни виконання кожного завдання;
 • вибрати ту зайнятість, яка вас приваблює.

Існує такий парадокс: якщо працювати тільки заради грошей, можна швидко вигоріти і втратити мотивацію і, відповідно, заробляти менше. Якщо ж робити те, що любиш, професійне зростання буде відбуватися легко і невимушено, а разом з ним буде рости і фінансове благополуччя.

Заробляти гідно можна в будь-якій професії. Головне-робити свою справу на належному рівні. На кваліфіковані кадри завжди є попит. І, оволодівши професією на рівні майстерності, можна призначати бажану ціну на свою роботу. Окремі найпотрібніші професії в Україні цінуються дуже високо. Якщо ви думаєте про те, як заробити більше, можна оволодіти однією з них для своєї кар’єри. Однак важливо розуміти, що краще вибирати заняття, яке приносить задоволення. Тоді буде простіше і цікавіше розвиватися як професіонал.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (3 голосів, оцінка: 4,33 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про