Можливо хтось майнить криптовалюту на вашому комп’ютері!

майнить криптовалюту на моєму комп'ютері

Не так давно пішов новий тренд майнити криптовалюту за рахунок чужих комп’ютерів, при цьому власники своїх ПК навіть не підозрюють, що хтось майнить криптовалюту з їх пристрою.

Тому задайте собі питання, чи може хтось майнити криптовалюту на моєму комп’ютері чи смарфоні!? На жаль відповідь ствердна. І щоб уникнути такої проблеми, ми вирішили розкрити махінацію, яка набирає обертів. Рекомендуємо всім власникам ПК прочитати цю корисну інформацію!

Визначаємо загрозу для ПК

Не так давно розповідали про «браузерний майнінг» , який використовують дуже часто власники кіносайтів. Так от при перегляді фільмів комп’ютери частіше почали нагріватися і гальмувати, однак закриття вкладки рятує від майнінгу.

Браузерний майнінг — це задіяння ядер вашого комп’ютера для видобутку ZCash і подібних їй криптовалют. Якщо починає глючити фільм незважаючи на те, що завантаження пішло вперед, то краще йти з такого сайту.

Проте останнім часом все частіше атакують віруси майнингу, які при включенні комп’ютера відразу ж запускають зайві процеси, починають перегрівати ПК, збільшують споживання енергії і комп’ютер сильно втрачає в швидкості.

Тому якщо у вас є подібні симптоми, то вам обов’язково потрібно перевірити свій комп’ютер на віруси! Найкраще скачати AnVir Task Manager, він знайде підозрілі процеси, після знайдіть файли, які запускають ці процеси і перевірте їх на сайті VirusTotal.

Після видалення підозрілих файлів потрібно перезавантажити комп’ютер, після чого робота комп’ютера стане стабільною. Або скористайтесь антивірусом Dr.Web CureIt або Kaspersky. Але вони рідше знаходять подібні віруси.

Увага: постарайтеся не завантажувати файли з підозрілих джерел, вони дуже часто містять віруси і деякі впроваджуються в Windows. Продукція Apple набагато рідше піддається подібним атакам.

І звичайно ж заради профілактики рекомендуємо поставити розширення в браузері AdBlock і No Coin. Саме ці 2 програми часто зупиняють браузерний майнінг і файли, які можуть нашкодити ПК.

Ну а якщо атаки зазнав телефон, то там доведеться видаляти останні встановлені програми та ігри до того моменту, поки телефон не почне працювати швидше. Якщо цього не станеться, то доведеться скидати телефон до заводських налаштувань.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про