Малі інвестиції дозволяють розмістити капіталовкладення практично без збитків. Серед початківців побутує думка, що з копійчаним капіталом хорошого статку не сколотити, фахівці стверджують зворотне.
Кому вірити, куди і чому варто вкладати – будемо розбиратися в огляді.
Кому підходить мале інвестування
Інвестувати можуть всі, без винятку. Але працююче населення, як правило, має стабільний заробіток і може внести його в великі інвестиційні об’єкти. Тому малі вкладення більш актуальні для категорії людей з невеликим доходом.
Збирати гроші або вкладати малі інвестиції
Інвестувати невеликі гроші можна починати вже з 1000 грн . Однак багатьох новачків цікавить, чи варто морочитися з малими інвестиціями чи краще підзбирати грошей і зайнятися серйозними вкладеннями. Рішення цього питання лежить в психології людини. Ми звикли весь час чекати слушного моменту, відкладати на завтра і плекати нову ідею, не даючи їй практичного розвитку. Тому діяти потрібно відразу, як тільки у вас з’явився мінімальний капітал і на це є 3 причини:
- Не страшно втратити гроші. Людині, яка не має досвіду інвестування набагато легше прийняти програш дрібних грошей, який на перших порах трапляється у 90% новачків.
- Кожен день – це втрачений прибуток. Час, який гроші лежать без діла і зовсім не працюють на вас, можна вважати втраченим. А якщо враховувати інфляцію, то з кожним роком ваш капітал зменшується на 5-7% .
- З віком важче почати. Згодом у нас з’являється більше страхів, через які існує ризик так ніколи і не зайнятися інвестуванням.
Куди варто, а куди не варто інвестувати
Найпопулярнішим способом куди можна вкласти невеликі гроші, щоб заробити, є лотерейні квитки. Люди несвідомо витрачають пристойні кошти на журавля в небі. А найбільш привабливим для інвестора здається – рахунок в банку. У першому випадку можна вкладати нескінченно, а ось пощастить чи ні велике питання. У другому випадку – вкладати гроші в банк під відсотки немає сенсу. Адже з малих інвестицій дохід буде зовсім копійчаний.
Також існує думка, що вигідно інвестувати маленьку суму грошей можна в знеособлені металеві рахунки . Їх відкривають при покупці від 1 грама золота. За фактом прибутковість від таких угод не перевищує 1,5-2% , а при падінні цін на метал можливий і збиток.
А якщо ви не хочете нікуди вкладати навіть невеликі гроші, радимо спробувати заробити гроші в інтернеті.
Тому радимо розглянути інші більш вигідні способи:
- Купівля дорогоцінних металів. Куди можна інвестувати невелику суму грошей? Золоті інвестиційні монети . У них не включається ПДВ і коштують вони в перерахунку на унцію дешевше злитків.
- Акції та облігації. Багато великих компаній, такі як Alibaba, Facebook і інші надають можливість покупки акцій поштучно. Це звичайно не так вигідно як брати їх лотом через високу комісії. Найбільш вдалий варіант, куди можна вкласти невеликі гроші -облігації . Вартість більшості облігацій починається від кількох тисяч гривень. Термін позики до 5 років.
- ПІФи. Найменша вартість одного паю починається від 3000 грн. З цієї суми буде списана комісія при покупці і погашенні цінних паперів. Довіряючи її дослідній керуючій компанії, варто розраховувати на дохід 22-26% . Будьте готові до того, що дохід від вкладень в ПІФи ви побачите не відразу, а через рік-два.
- Домени. Вкладення в домени не новий, але досить прибутковий прийом інвестувати невеликі гроші. Купуючи красиві імена в популярних тематиках можна самостійно встановлювати ціну їх продажу. Розраховувати на постійний прибуток від продажу не варто. Зате разова операція може окупитися сторицею. Наведемо цікавий приклад. Популярний бізнесмен Артемій Лебедєв в 1997 році зареєстрував домен “Vodka.ru”. Через 9 років він зміг виручити з продажу доменного імені 50 000 $.
- ETF. Індекс, що відображає вартість цінних паперів, новий і перспективний спосіб інвестування. З його допомогою можна вкласти невелику суму грошей в нерухомість, золото, акції регіонів і країн, державні облігації. Придбання здійснюється через брокера, а комісія складає всього 1%.
- Інфобізнес. Найбільш підходящий напрямок, куди можна інвестувати невелику суму грошей. Ви можете зробити навчальну базу або програму в тій сфері, якої добре розбираєтеся. Сюди відносяться і збір бази для певного бізнесу з наступним її продажем, платний доступ до перегляду інформації і подібне. Правда конкуренція в сфері Інфобізнесу висока і багато що залежить від просування інфопродукта.
Для наочності недоліки і переваги всіх вищеперелічених інструментів представлені в таблиці:
вид інвестування | плюси | мінуси |
Інвестиційні монети | Значно зростають в ціні. | Довгий термін окупності. |
ПІФи | Гарна прибутковість, грошима розпоряджаються професіонали. | Високі комісії, необхідність сплати їх навіть в разі програшу. |
Домени | Високий прибуток в песпективі. | Довго окупаються. |
ETF | Низькі комісії, різноманітність об’єктів вкладень. | Багато різних індексів, основна інформація англійською мовою. |
облігації | Мінімальні ризики, включена в пріоритет виплата при банкрутстві. | Власники облігацій не мають право голосу, на відміну від акціонерів. |
Інфобізнес | Мінімальні вкладення на старті, швидкий термін окупності. | Висока конкуренція, потрібні хороші знання. |
Як отримати максимальний прибуток при маленькому внеску
Якщо вкласти невелику суму грошей, наприклад, 3000 грн і чекати 5 років, то дохід навіть в 25% річних здасться нікчемним. Найголовніше для інвестування невеликими сумами – регулярність . Вкладаючи кожен місяць по 1000 грн, ви інвестуєте на суму 12000 грн в рік. А це погодьтеся вже непоганий початок.
Висновок
Для заробітку на малих інвестиціях спокійно їхати у відпустку. Звичайно, на скромні дивіденди ви не зможете відразу забезпечити собі пасивний дохід, швидше ви спершу будете сидіти над інвестиціями.
Деякі вкладники, маючи пристойний статок, намагаються інвестувати маленьку суму в різні об’єкти, щоб зменшити ризики . Сприймайте копійчані внески як частину вивіреної стратегії і поповнюйте інвестрахунок щомісяця, тоді ваші скромні починання окупляться сповна.