Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

LinkedIn: найважливіші навички в 2019 році для роботи та кар’єри

Найважливіші навички

Компанія LinkedIn провела дослідження на підставі запитів роботодавців і анкет претендентів і представила топ-10 найбільш затребуваних soft skills і hard skills (мяких та твердих навичок).

Отож із цієї статті ви дізнаєтесь про найважливіші навички в 2019 році.

Матеріал корисний і рядовим працівникам: побачите тренди і зрозумієте, що необхідно прокачати. І підприємцям: дізнаєтеся, які навички у вас і ваших співробітників дадуть кращі результати для бізнесу.

Щоб ми говорили на одній мові, коротка суть термінів:

  • Hard skills ( «тверді» або «жорсткі» навички) – технічні можливості або набори навичок, які можна наочно продемонструвати і легко визначити кількісно.
  • Soft skills ( «м’які» навички) – комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних навичок. Вони відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність. Такі навики не пов’язані з конкретною предметною областю, їх складно визначити кількісно або виміряти.

До речі, останнім часом багато писали і говорили тільки про важливість soft skills, в цей раз відомий сервіс звернув увагу і на hard skills, що досить цікаво.

А тепер до справи.

Топ-5 soft skills – актуальні на 2019 по версії ЛінкедІн

Креативність

Скільки б ми не намагалися слідувати догмам і правилам, навчитися креативності за підручниками складно. Зміни відбуваються постійно, і як тільки виявляють одну закономірність, на підході вже друга. Здатність креативити потрібно розвивати на практиці, не шукаючи і заучуючи теорію.

Банальний приклад: зараз деякі кинулися «красти, як художники», не докладаючи власних зусиль. І якість, припустимо, контенту, створеного таким чином, буде кульгати, а про його вірусність точно можна забути.

Особисто я розвиваю креативність рішенням нестандартних творчих завдань або настільними іграми, такими як «Імаджинаріум» або «Діксіт», наприклад. Коли в умовах спрощеної моделі прямо виникає фізичне відчуття тренування навички.

У бізнесі в цьому плані чудово допомагає концепція книги «Блакитні океани».

Я, наприклад, був здивований, що угорські автобуси – «гармошки» Ikarus були придумані саме завдяки методології ТРВЗ. Завдання стояло збільшити пропускну здатність автобуса. А при банальному подовженні натрапили на його неповороткість. Оригінальне рішення з «гармошкою» посередині дозволило «вбити двох зайців». Такі рішення дозволяють уникнути неприємних компромісів.

Переконливість

Ще «Гра Престолів» свого часу нас вчила: думки можуть бути кардинально різними, і кожен правий по-своєму. Питання лише в твердій позиції і умінні переконувати інших. Хто переконливіший, той і молодець.

Тут зазвичай допомагає емпатія, емоційний інтелект, знання психології впливу.

На цю тему одна з кращих книг – Роберта Чалдіні “Психологія Впливу”

Співробітництво

Здатність працювати і ефективно комунікувати з іншими людьми.

Соціальна роль – це система соціальних очікувань, яка доповнює іншу систему соціальних очікувань. Якщо простою мовою – керівника без підлеглих немає, як і немає актора без глядачів. Без розуміння цієї системи складно ефективно комунікувати з іншими людьми, так що без досвіду співпраці зараз нікуди.

Адаптивність

Уміння гнучко і швидко змінюватися під мінливу ситуацію при щомісячній зміні трендів.

Компанії, що входили в індекс S & P 500 (фондовий індекс компаній США з найбільшою капіталізацією), в 1960-х роках трималися в ньому в середньому 33 роки. Зараз – 24 роки. До 2027 року цей період складе всього 12 років.

Звідси випливає висновок, що компаніям потрібно більше перебувати в стані постійного стартапу. Тому адаптивність – топовий навик.

Управління часом

Горезвісний тайм-менеджмент став особливо важливий – тут я суджу по багатьох бізнесах знайомих. Співробітники і особливо власники змушені одночасно виконувати процесні ролі і при цьому постійно розвивати і тестувати нові гіпотези. А це завдання-антагоністи.

Щоб не вигоріти в такому режимі, краще користуватися планерами. Підійде навіть банальний «Google Календар».

Так що краще фокусуватися – закладати на завдання певний час і ставити нагадування. Інакше з великою ймовірністю багато завдань так і не будуть зроблені. Але ж логіка дуже проста – закладати час заздалегідь, приділяючи окремий час, наприклад, на дорогу. У нашій компанії співробітники мають доступ до мого «Google Календаря» і просто перевіряють мій час, призначають зручний час, не відволікаючи мене питаннями.

А тепер топ-5 hard skills

Cloud computing

Хмарні обчислення – здатність надавати обчислювальні служби через інтернет (хмара, інакше кажучи).

Тенденція проста – ті, хто зберігають інформацію на внутрішніх серверах з нібито благою метою захистити свою інформацію, створюють жахливі незручності і ще більші ризики для компанії. Наприклад, таким власникам буде складніше знайти нових співробітників: із загального числа фахівців підійдуть тільки луддити-домосіди, так як мобільні співробітники навряд чи будуть розглядати роботу в офісі при наявності альтернатив.

До речі, за моїми особистими спостереженнями, люди, які жодного разу не змінювали місце проживання, досягають менших результатів, ніж люди- «мандрівники» схожого статусу. На мій погляд, їх мозок працює по-іншому.

На сайтах з вакансіями зараз частіше шукають віддалену роботу. Звичайно, є і компанії, де віддаленість співробітників виключена, але тренд на мобільність однозначно зростаючий.

Штучний інтелект

Якщо спростити суть цієї навички – потрібно вміти працювати з автоматизацією складних і мінливих процесів. Якщо вирішувати всі рутинні завдання самостійно, то доведеться «роздувати» штат і тим самим ховати ККД.

Іншими словами, як я розумію, одне з головних значень роботи зі штучним інтелектом – те, що він дозволяє переробити величезні масиви даних в рішення.

Наприклад, в 2023 році LG планує передати всі процеси на заводі від закупівлі витратних матеріалів до контролю випускний продукції і її відвантаження повністю на плечі штучного інтелекту. Тому вже зараз попит на фахівців з такою спеціальністю росте. Колосальна економія ресурсів.

Я часто стикаюся в своїй практиці з персоналом операційного, тактичного і стратегічного рівня. Кадри, як зазвичай, велика проблема, особливо сильні керівники середньої ланки – з’являється багато творчих завдань, які виконуються повільно і погано.

З навичками роботи з штучним інтелектом одна людина може замінити можливо не десяток, але 4-5 фахівців інтелектуальної праці. При такій економії гріх не платити людині хоча б дві зарплати зі зекономлених п’яти. Головне тут, звичайно, не повторити історію з SkyNet.

Читайте також: Як навчитись заробляти гроші

Здатність до аналітичних міркувань і прогнозами.

В університеті ми займалися математичним моделюванням. Наприклад, ми будували величезну модель економіки США, де, умовно, масові звільнення на великому підприємстві штату Техас приводили до збільшення ставки рефінансування через низку непомітних дій.

І якщо раніше активних професійних суб’єктів ринку було небагато, то зараз величезна конкуренція породила необхідність користуватися великими даними. Тобто потрібно вміти збирати величезний масив даних і перевіряти вплив різних чинників один на одного.

Управління людьми

Це зараз головний тренд в b2b-сегменті – різні методології менеджменту займають уми багатьох підприємців. Ринок постійно розвивається, і попит на ефективних керівників, здатних вибудувати роботу в колективі, росте. І якщо раніше королем був трафік, то зараз важливіше менеджмент.

Мені навіть складно уявити, як компанія з хоча б п’яти чоловік може працювати ефективно хоча б з точки зору організаційної структури і стандартного управлінського циклу. Причому часто одна і та ж людина може виконувати відразу кілька ролей. Всі проблеми виникають, коли якісь ролі в компанії є, а відповідального немає. Всі займаються всім.

UX-дизайн

Тут процитую свого приятеля-підприємця, з яким я повністю згоден: «Правильний UX-дизайн дає близько 60-70% цінності продукту».

За однією з відомих концепцій будь-який продукт складається з трьох рівнів:

  • база, фундамент, суть, основа;
  • юзабіліті, інфраструктура;
  • excitements або емоції.

З фундаментом, основою продукту все зрозуміло. Емоції народжуються просто творчим креативом і дають клієнту приємний післясмак. А ось рівень інфраструктури постійно росте, і за нього йде найбільша боротьба.

Отже, ось мої висновки

  • Ринок праці все менше прив’язується до географії. Бетонні процеси ламаються щодня, щомісяця приходять нові прориви і інструменти.
  • Без гнучкості і придбання нових навичок, в тому числі і багатозадачності, вижити практично неможливо.
  • Важливе фокусування на процесі, що досягається тільки правильним управлінням часу.
  • Зростають вимоги до вміння управляти людьми, відстань змушує розвивати більш ефективний менеджмент.
  • Маса нових змінних і конкуренція змушують щільніше працювати і розуміти великі дані, підключати штучний інтелект.

Якщо ви знаєте фахівців з такими навичками або знаєте, де їх знайти, або людей готових цьому навчитися, поділіться їх контактами в коментарях – ми шукаємо таких людей в команду!

Джерело

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про