Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Купівля-продаж трафіку. Чому одні заробляють, а інші ні

заробити на арбітражі трафіку

Чи знаєте ви, які інтернет-ресурси, створені шахраями, привертають найбільшу кількість користувачів? Обман частіше вдається тим проектам, які імітують реальні способи отримання прибутку в мережі. Подібна тенденція повною мірою відбилася на такому методі заробітку, як купівля-продаж (арбітраж) трафіку. Лохотрони, обіцяють величезні гроші в цій сфері без витрат і навчання, з’являються з дивовижною постійністю.

Достовірна інформація завжди перегороджує шлях обдурюванню і руйнує ілюзії. Тому з допомогою нашої статті ми хочемо допомогти вам розібратися, як насправді купівля-продаж трафіку приносить дохід тим, хто професійно займається даною діяльністю. Пояснимо, кому потрібен трафік, і де його купують веб-майстри. Крім того, розповімо, які прийоми використовують аферисти, щоб замаскувати під цю тему свої підроблені сервіси та системи.

Купівля трафіку

Саме слово «трафік» в дослівному перекладі означає «рух». В інтернеті цей термін у широкому розумінні використовується для позначення кількість інформації, яку отримує і віддає пристрій, підключений до мережі. Проте, коли ми розглядаємо трафік в якості товару, то найчастіше маємо на увазі кількість відвідувачів онлайн ресурсу за певний період часу (традиційно за добу).

Арбітраж трафіку – це один з видів інтернет-заробітку . Він передбачає придбання трафіку за низькою ціною для подальшого перепродажу за більш високою.

Класична комерційна діяльність. Правда, торгівля йде досить специфічним продуктом. Покупка в даному випадку означає залучення або перенаправлення певної кількості користувачів на конкретний ресурс. Тобто оголошення типу: «Продаю трафік. 1К за 5 у.е.», означає, що арбітражник зможе збільшити кількість унікальних відвідувачів сайту на 1 тисячу осіб.

Щоб розібратися в технології отримання прибутку даними способом, необхідно зрозуміти:

 • хто готовий платити за трафік;
 • де його можна «добувати».

Приклади арбітражу трафіку

Для наочності звернемося до прикладів. Припустимо, є людина, яка торгує гаджетами і займається їх ремонтом. Вона створює власний сайт, де розповідає про свої товари і послуги. Зрозуміло, що це йому потрібно для того, щоб збільшити кількість клієнтів і покупців. Однак ресурс молодий і необхідно серйозно займатися його просуванням. Власник сайту звертається до вебмайстра, щоб збільшити кількість відвідувачів свого онлайн майданчика і купує трафік. Про види трафіку поговоримо трохи нижче.

Ще один приклад. Не менш зацікавлені в збільшенні своєї аудиторії різні фірми і компанії. Впізнавання бренду безпосередньо впливає на зростання клієнтської бази і, відповідно, доходу. Нерідко залучають користувачів не для моментального здійснення покупки, а для заповнення анкет, тестування і т. д.

Регулярний приплив трафіку необхідний також представникам інфобізнесу. Для активних продажів навчальних курсів, тренінгів, вебінарів, додатків, ігор і т. д. створюються спеціальні партнерські програми. Партнери отримують спеціальні посилання на сайт продавця, які розміщують у мережі (на своїх сайтах, у профілі соцмереж, форумах тощо). За переходи користувачів по посиланнях або за вчинення ними певних дій (купівля, реєстрація, виконання завдань) веб-майстрам виплачується встановлена винагорода. Фактично це така ж купівля трафіку.

Заробіток на трафіку. Який він буває?

Звідки ж арбітражники беруть трафік? Кожен обирає свій метод. Хтось створює власний сайт або сторінку в соціальній мережі, вкладає кошти в просування, а потім перенаправляє відвідувачів, публікуючи рекламні статті, пости, банери. Такий шлях вимагає не тільки грошей, але й часу. Тому деякі веб-майстри, які займаються перепродажем трафіку, купують його через:

 • контекстну рекламу Google і Яндекс, а також їх рекламні мережі;
 • тизерну рекламу: користувачам показують оголошення з інтригуючими заголовками або повідомляють тільки частину інформації;
 • рекламу в соціальних мережах;
 • e-mail розсилки (набувають бази).

Як і будь-яка діяльність, пов’язана з інвестиціями (тобто потребує вкладень), арбітраж завжди передбачає певну частку ризику. До того ж, ніколи неможливо на 100% передбачити поведінку користувачів. Відразу виставити рекламне оголошення з високою конверсією буде важкувато, тому спочатку доведеться витратити трохи грошей на тести.

Або розглянемо іншу ситуацію. Веб-майстер отримує оплату, коли відвідувач не тільки перейде на потрібний ресурс, але і зробить там якусь дію: оформить купівлю, почне гру, залишить дані і т. д. Рекламна кампанія була спланована невірно, і не були враховані основні потреби цільової аудиторії. В підсумку гроші витрачені, переходи та реєстрації є, а прибутку немає.

Крім того, значна частина початківців арбітражників «прогорають» оскільки на старті їм не вистачає системних знань, досвіду, терпіння для регулярного аналізу і численних тестів у пошуках оптимальних методів роботи. Не обійтися також без уміння вчасно зорієнтуватися в постійно мінливих тенденцій цієї сфери.

Наприклад, якщо раніше тізерна реклама привертала значну кількість трафіку, то тепер багато користувачів не звертають на неї увагу. Отже, якщо зробити ставку тільки на це джерело, то вкладення коштів може не окупитися.

Біржі трафіку: спеціалізовані ресурси і сервіси-лохотрони

Завдання будь-якої біржі – забезпечити взаємодію між продавцем і покупцем, замовником і виконавцем. Майданчики, які спеціалізуються на купівлі-продажу трафіку, не є винятком. В цілому всі рекламні мережі можна назвати біржами трафіку. Користувач реєструється на майданчику і формує свою комерційну пропозицію (офер) для розкрутки свого товару або послуги. Так формується запит про купівлю трафіку.

Офер (від англ. «пропонувати») є по суті комерційною пропозицією рекламодавця для веб-майстра і арбітражників із зазначенням умов співпраці.

Обов’язкові складові оферу:

 • Назва і опис (товари, послуги, фінанси, встановлення мобільних додатків, ігри, туризм, знайомства тощо);
 • Суть завдання для користувачів (мета): купівля, реєстрація, оформлення замовлення, вхід в гру і т. д.;
 • Виплати: разова винагорода або відсоток від продажу;
 • Посилання на сайт рекламодавця (партнерська посилання);
 • Географія продажу (країни для просування);
 • Дозволені види трафіку (джерелом трафіку можуть бути сайти, блоги, соціальні мережі, контекстна реклама та ін.) – один з найважливіших показників, які позначений рекламодавцем, у разі його недотримання виплат не буде;
 • Інформація про промоматеріали (банери, відео, картинки).

Крім того, в офері найчастіше вказують статистичні дані за пропозицією. Це показник середньої дохідності в мережі (ePC) і коефіцієнт конверсії (CR). Тобто як багато переходів змогли привести до досягнення поставленої мети.

В залежності від типу оферу арбітражник вибирає тип трафіку. Він може запустити рекламу, купити банер, а може й просто поставити посилання у себе на сайті (якщо сайт відповідає вимогам, зазначеним в офері). Користувачі переходять за посиланнями, якщо їх зацікавила дана реклама. Так веб-майстер через біржу продає свій трафік з допомогою власного сайту.

Зверніть увагу, що шахраї для обману імітують роботу подібних бірж . Один з таких лохотронів, про який ми вам вже розповідали, є сервіс «Hot Sale Click». Відвідувачам сумнівної ресурсу пропонували купити трафік (у вигляді якихось хостів) і тут же продати його набагато дорожче. Автори проекту запевняли, що заробити так зможе будь-яка людина, навіть якщо у нього нульовий рівень знань в області арбітражу. Вся робота зводилася до перемикання вкладок, а обіцяли заплатити значну суму.

Природно, що це був просто прийом. Люди віддавали гроші в надії отримати хороший прибуток. На балансі з’являлася віртуальна сума заробітку, але вивести її неможливо, оскільки це поширений вид інтернет-шахрайства. Хочете дізнатися про це більше? Тоді читайте далі.

«Продали» трафік і втратили гроші. Історія одного лохотрону

На тему арбітражу трафіку була побудована одна з найгучніших інтернет-афер останнього часу. Шахрайський проект, який змінив з десяток назв, заманював користувачів досить правдоподібною легендою про можливості задорого продати свій трафік. Творці сервісу-лохотрону відомого як «Money Times», «Money Prime», «Money Chase», «Money Comes», стверджували, що працює він за принципом біржі. Нібито система покликана об’єднати власників сайтів, які готові платити за залучення відвідувачів, і тих, хто може допомогти в цьому питанні.

В ролі продавця при цьому пропонували виступити будь-якому користувачеві. Єдиною умовою «плідної» співпраці було наявність доступу до інтернету. Досить було натиснути на кнопку, щоб побачити велику суму на балансі. Отримати її, зрозуміло, ніхто не зміг. Схема обману включала 15 платежів, які потрібно було внести для перерахування коштів.

Псевдосервіс пропадав на короткий час, але потім «відроджувалося» знову, залучаючи нових жертв, кількість яких не зменшувалася. Так чому ж цей лохотрон відрізнявся від десятка йому подібних? Розрахунок шахраїв був простий. Вони змішали реальні принципи, на яких заснована діяльність арбітражників, і вигадку. Дійсно, вебмайстри готові купувати трафік. Однак продати їм свій, просто відвідавши сайт на секунду, та ще і за великий гонорар — це безглузда вигадка.

Легенда була приправлена запевненнями, що заробіток буде надходити на повному автоматі. В результаті тисячі людей втратили свої гроші, а зловмисники поповнили свої рахунки на кілька мільйонів рублів. Компанія «InfoUniverse» регулярно виставляє огляди на десятки подібних сервісів. В розділі з сумнівними методами заробітку ви напевно зможете побачити шахрайський сайт, який вам колись потрапляв на очі. Не виключенням будуть і сайти-лохотрони з купівлі-продажу інтернет-трафіку.

Підіб’ємо підсумки

Заробляти на купівлі-продажу трафіку реально. Але слід пам’ятати, що успішна діяльність в цьому напрямку неможлива, по-перше, без вкладень і певного ризику, а по-друге, без досвіду і спеціальних навичок. Досвідченим арбітражникам цілком по силам отримувати гідний дохід. Однак якщо вам пропонують заробити на продажу трафіку нечувані суми, але запевняють, що для цього нічого не потрібно буде робити, задумайтеся. Ймовірно, ви просто віддасте гроші і нічого не отримаєте натомість.

Якщо ви не в змозі самостійно розібратися і сумніви в чесності інтернет-ресурсу, творці якого пропонують якийсь спосіб заробітку, напишіть нам. Щоб уникнути невиправданих фінансових витрат, застосовуйте тільки перевірені методи, рекомендовані справжніми професіоналами і партнерами нашого сайту.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про