Де взяти і куди вкласти вільні гроші – ТОП-17 вигідних ідей і прибуткових способів

Куди вкласти вільні гроші Заробіток на інвестиціях

Розумне інвестування – запорука високозабезпеченого майбутнього. Вкладаючи вільні гроші в перспективні інвестпроекти, ви отримуєте можливість значно збільшити добробут. Які інструменти є потенційно вигідними і яку рентабельність вони можуть принести інвесторові, детально розберемо в сьогоднішній статті.

Джерела отримання інвестицій

Питанням, де взяти вільні грошові кошти, задаються ті люди, які вже зараз замислюються про своє майбутнє. Як відомо, гроші зайвими не бувають. Тому якщо цілеспрямовано не вживати заходів по накопиченню капіталу, то і вкладати буде нічого. Так де ж взяти вільні гроші для інвестування?

Розглянемо 3 надійних варіанти:

  1. Відкладати 10-20% від зарплати. Цей варіант працює завжди. Важливо визначити яку суму можна вилучити без наслідків. Якщо вам важко зібрати гроші і спокуса витратити їх велика, ви можете почати інвестувати вже з 1000 гривень . Правда варіантів не так багато і вони не настільки прибуткові порівняно з вкладеннями в 100000 і більше. Але ви можете розглядати інвестування невеликих грошей як тимчасовий рубіж, який приведе вас до великої мети.
  2. Позичити грошей у родичів. Не найкраща витівка, але такий варіант можливий. Тим більше батьки можуть подарувати початковий капітал на добру справу безоплатно.
  3. Додатковий заробіток. Як джерела додаткового заробітку можна розглядати понаднормові підробітки на основному місці роботи або короткострокові варіанти з невеликою оплатою. Звичайно, працювати доведеться більше. Але заради отримання пасивного доходу в майбутньому варто докласти зусиль.

ТОП-17 способів вкладення вільних грошей

Отже, у вас є невеликий капітал і ви хочете, щоб він працював. Нижче представлений список з 17 робочих способів, куди можна вкласти вільні гроші. Вам залишається тільки адаптувати їх під себе і вибрати відповідну стратегію інвестування в залежності від співвідношення доходу і ступеня ризику.

1. Банківський депозит

Вкласти вільні гроші в банк є сенс, коли необхідно накопичити недоторканний запас на всякий випадок. Крім строкових вкладів, відсотки по внесках зовсім копійчані. Тому розраховувати на хороші дивіденди навіть з великої суми не варто. Тому, хто все ж вирішив розмістити на банківському рахунку заощадження на суму понад 1400000 гривень необхідно розділити її і покласти в різні банки . Щоб у разі дефолту держава відшкодувала вкладення в повному обсязі.

2. Цінні папери

Акції один з найпривабливіших, але і найризикованіших варіантів. Як показує практика, розпорядження цінними паперами краще довірити досвідченим професіоналам, хоча й навіть вони не можуть гарантувати доходу. Особливість методу полягає в тому, що верхньої межі прибутку, як і збитку не існує. У кожному разі все індивідуально . Звичайно, можна прогнозувати основну тенденцію спираючись на минулий досвід, але це працює далеко не завжди.

Читайте наш огляд про те, як уникнути помилок, які здійснюють 90% початківців вкладників, і як безпечно вкласти накопичення в акції .

3. Нерухомість

Досить популярний метод прилаштувати вільні гроші. Адже вкласти кошти означає отримати можливість швидкого доходу і покривати ними платежі за іпотеку. Однак необхідно враховувати, що якщо квартира з якоїсь причини не здається, гроші потрібно вносити зі своєї кишені. У разі, коли житло купується на власний капітал, ви будете отримувати стабільний прибуток з мінімальними ризиками. Найвигідніше здавати квартиру під офіси та інші комерційні приміщення.

Читайте: як заощадити на покупці житла і збільшити прибуток від інвестицій.

4. Бінарні опціони

З їх допомогою кожен інвестор має можливість заробити на акціях популярних компаній, банків і корпорацій. Схема роботи опціонів побудована так: або ви отримуєте максимальний прибуток, або в разі провалу повністю втрачаєте його. Ризики високі, але і прибуток може досягати 70% .

Заробіток на опціонах залежить від того, вгадаєте ви чи ні, виросте або впаде ціна на акції в певний термін. Ви можете купувати їх в різний час, починаючи від 1 хвилини і закінчуючи місяцями.

Опційне інвестування здійснюється через брокера і вимагає знання основ фундаментального і технічного аналізу.

Увага, серед брокерів дуже багато шахраїв, які не виплачують зароблені гроші.

5. Мікрофінансові організації

Привабливий спосіб, куди можна вкласти вільні гроші з прибутковістю до 25% . Високий поріг входження робить цю нішу закритою для більшості інвесторів. Більшість МФО приймають інвестиції від фізичної особи в розмірі не менше одного мільйона. Статус організації, в яку ви збираєтеся вкладати, підлягає обов’язковій перевірці в держреєстрі мікрофінансових організацій.

Важливо знати, що страхування вкладів на МФО не поширюється.

6. ПІФи

У відсутності найменшого досвіду інвестування розумно довірити управління грошима професіоналам. Вклавши від 1000 гривень, ви можете купити частку в інвестиційному портфелі керуючої компанії і отримувати свій відсоток прибутку від їх діяльності.

Як інвестувати в ПІФи і вибрати високоприбуткову стратегію читайте в нашому огляді .

7. Бізнес

Один з найбільш суперечливих варіантів інвестування. З одного боку, при правильному виборі ніші, він може принести найбільший прибуток своєму власникові. З іншого – ви не можете сподіватися на довгостроковий дохід, без постійних вкладів в розвиток проекту. Альтернативним рішенням є франшиза, але тут ви зіткнетеся зі строгими обмеженнями франчайзера.

Читайте окрему публікацію , і ви дізнаєтеся, які ще підводні камені чекають вас в бізнесі по франшизі.

8. Дорогоцінні метали

Вкласти вільні гроші в дорогоцінні метали – надійний і найбільш стабільний спосіб їх примноження. Ви можете купувати монети, злитки або відкрити металевий рахунок. У більшості випадків оплата ПДВ і комісії за обслуговування не потрібно. Однак необхідно мати на увазі, що вартість дорогоцінних металів зростає планомірно і довго . Тому цей варіант заморожує накопичення надовго і не підійде тому, хто хоче швидко заробити.

9. Венчурні фонди

Прогресивний напрямок, яке передбачає інвестування у високотехнологічні проекти. Основний ризик полягає в тому, що ніхто не може спрогнозувати наскільки затребуваним виявиться стартап, у який інвестуються кошти. Прибутковість венчурних фондів може досягати до 35% річних . Однак вона поширюється тільки на короткострокові вклади з підвищеними ризиками. Вкладення на тривалий термін приносять до 10% , але найбільш безпечні з фінансової точки зору.

10. Мистецтво

Багато хто вважає інвестування в мистецтво долею багатіїв. Повсюдно можна почути як той чи інший колекціонер придбав рідкісний екземпляр за надзвичайною ціною. Але на ділі вкласти вільні гроші в предмети мистецтва простіше, ніж здається. Існують онлайн-сервіси, де вони представлені у великому асортименті та різному ціновому діапазоні. Здебільшого ресурси зарубіжні, але розібратися в них нескладно. Специфіка цього виду вкладення така, що вартість колекційних видань залежить від їх популярності і давності . Тому краще інвестувати в популярні роботи відомих майстрів. Чим раніше дата виготовлення, тим краще.

11. Криптовалюта

Унікальність криптовалюта полягає в їх децентралізованості і можливості отримувати гроші практично з повітря, використовуючи свої або чужі комп’ютерні потужності. Прибутковість криптовалюти на початковому етапі становила близько 200% річних . Однак простота і доступність ідеї призвела до великої кількості інвесторів в криптовалюту. В таких умовах процеси з кожним роком ускладнюються , а прибуток стає все меншим. Але крім майнінгу, який майже втратив актуальність існують ще способи трейдингу і обміну.

12. Хайпи

Хайпи набули статусу високодохідних і дуже ризикованих проектів. Не будемо розглядати їх детально , проектів сотні і кожен має свої особливості. Більшість із них це фінансові піраміди, які можуть раптово закритись, прихопивши за собою і всі ваші грошики. Варто з ними зв’язуватися чи ні вирішувати вам.

13. Власний сайт

Створення сайту один з найпопулярніших способів вкласти заощадження і на це є ряд причин:

  • невеликі початкові вкладення;
  • оперативність створення;
  • можна відразу починати заробляти;
  • пасивний дохід в перспективі.

При всіх перевагах варто враховувати, що конкуренція в цій сфері величезна .

І перш, ніж затівати проект, потрібно розібратися у всіх можливих способах монетизації і просування. В ідеалі інвестор повинен займатися цими питаннями самостійно, тоді і дохід буде максимальним.

14. Соціальні мережі

Тема заробітку на пабліках в соціальних мережах не втрачає своєї актуальності. В інтернеті активно ведуться дискусії чи можна ще заробити на своїй групі чи поїзд вже пішов. Відповісти однозначно на це питання складно. У будь-якому випадку у тих, хто стартував пару років назад, є явна перевага . В цілому все залежить від організаторських здібностей інвестора і досвіду в просуванні проектів.

Цей варіант можна використовувати як допоміжний як канал збуту, якщо у вас є свій бізнес.

У будь-якому випадку займаючись соцмережами самостійно, вам не буде потрібно багато грошей. При вдалому збігу обставин ви будете отримувати непоганий дохід від продажу реклами, при невдалому досвіді ніщо не завадить продати збиткову групу.

15. Освіта

На початковому етапі кар’єри дуже важливо вкласти гроші в отримання знань. Нові навички дають можливість зарекомендувати себе як грамотного фахівця і заробляти більше грошей для комфортного життя в перспективі.

Читайте докладніше про нюанси інвестування в освіту .

16. Структурні продукти

Стабільний спосіб вкласти накопичення, який набув популярності в розпалі кризи і користується нею досі. Суть полягає в поділі капіталу і вкладенні основної частки інвестицій (80%) в облігації, а залишку (20%) в ф’ючерси та опціони. Така комбінація дозволяє інвестору при успіху отримати до 40% прибутковості , при невдачі – залишитися при своїх коштах.

Можна зробити висновок, що структурні продукти мають найвищу прибутковість при відносно невеликих вкладеннях.

Прибуток може бути і вищим, якщо мова йде про ф’ючерси на нафту , але тут важливо ретельно відстежувати новини та аналітику.

17. ПАММ-рахунки

Інвестування в ПАММ-рахунки є передачу трейдеру вільних грошей на тимчасове розпорядження з метою їх примноження в результаті торговельної діяльності на Forex. Особливість таких вкладень у тому, що вклади захищені від можливого шахрайства з боку власника рахунку. При програші збитки розподіляються між усіма учасниками рахунку, включаючи і керівника, що є додатковою мотивацією успішної торгівлі.

Висновок

Як бачите гідних варіантів, куди можна вкласти вільні гроші – багато. Поріг входу в перераховані альтернативи доступний, тому ви можете спробувати всі інструменти і визначити відповідний практично без грошових збитків. Ми, в свою чергу, бажаємо вам не боятися пробувати нове, адже тільки так набирається досвід і розвивається інвестиційна інтуїція.

 

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар