Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як збільшити зарплату – 5 способів, які реально працюють

Як збільшити зарплату

Поговоримо на злободенну тему: як збільшити зарплату , або що необхідно для того, щоб вам почали платити більше.

У цій статті я опишу 5 реальних способів для найманих працівників вплинути на розмір оплати своєї праці. Який з них більше підійде для вашої ситуації – вирішуйте самі. Отже, розглянемо, як збільшити зарплату або зробити так, щоб на роботі платили більше грошей.

Якщо говорити про напрямки підвищення зарплати, то їх два:

  1. Збільшити зарплату на поточному місці роботи.
  2. Змінити місце роботи.

У кожному конкретному випадку потрібно розглядати, який напрямок більше підійде. Але в обох випадках, як правило, потрібні аргументи. Роботодавець погодиться збільшити зарплату, якщо ви аргументуєте своє клопотання. Отже, розглянемо основні способи збільшення зарплати.

Спосіб 1 . Підвищити продуктивність праці

За рідкісним винятком, зарплату ви отримуєте не за час, проведений на роботі, а за ту користь, яку приносите своєму роботодавцю, та ту роботу, яку для нього виконуєте. Тому, якщо виконаної роботи побільшає – логічно, що і плата за неї повинна підвищитися.

На багатьох посадах, таких як, наприклад, менеджер з продажу, зарплата змінна, вона і так безпосередньо залежить від продуктивності. На інших посадах оклад може бути постійним, але непряма залежність розміру зарплати від продуктивності праці все одно залишається.

Тому перший дієвий спосіб збільшити зарплату – це збільшити продуктивність. Як це можна зробити? Ми вже готуємо про це спеціальні статті.

Спосіб 2 . Підвищити кваліфікацію

Чим вища кваліфікація співробітника – тим вище цінується його праця. У багатьох професій спеціально для цього розроблені свої категорії, розряди, класи і т. д. Але навіть там, де такої градації немає, розмір зарплати дуже істотно залежить від рівня кваліфікації.

Тому другий дієвий спосіб збільшити зарплату – це підвищити свою кваліфікацію. Неважливо, хто ви: хірург, сантехнік чи майстер манікюру. Чим вищий ваш професіоналізм – тим вище рівень оплати праці.

Як підвищити свою кваліфікацію? У кожній професії є свої методи. Наприклад, для цього необхідно пройти якісь навчальні курси, або виконати певні умови. У більшості випадків факт підвищення кваліфікації повинен бути підтверджений певним документом: сертифікатом або чимось в цьому роді. Тому подумайте, як його можна отримати в вашому випадку.

Для багатьох професій факт підвищення кваліфікації означає автоматичне підвищення зарплати (наприклад, так часто відбувається у працівників державних і бюджетних підприємств). Так що, збільшити зарплату таким способом не важко, якщо поставити це собі за мету.

Читайте також: Як заробити більше грошей.

Спосіб 3 . Вирости на посаді

Кар’єрне зростання – це теж чудовий варіант збільшити свою зарплату. Однак, найчастіше, його можна розглядати як наслідок перших двох способів (тобто, потрібно застосовувати всі ці способи в сукупності). Але бувають випадки, коли кар’єрний ріст можливий і без підвищення кваліфікації / продуктивності. Наприклад, після напрацювання певного стажу на підприємствах з великою плинністю кадрів. А десь, як відомо, можуть допомогти наші зв’язки.

В цілому, щоб рости по кар’єрних сходах, потрібен грамотний і спланований підхід.

Спосіб 4 . Поміняти місце роботи

Нарешті, якщо ви впевнені, що вам платять менше, ніж повинні, ви не хочете підвищувати свою кваліфікацію і продуктивність, а кар’єрне зростання не виходить, грубо кажучи, хочете заробляти більше за ту ж саму роботу – вихід один: змінити роботодавця. Не потрібно цього боятися: якщо в іншому місці ви зможете заробляти хоча б на 10-20% більше при інших незмінних умовах – уже є сенс міняти роботу.

Якщо ж в своєму місті ви і так отримуєте найвищу зарплату на своїй посаді, то не залишається інших варіантів, крім переїзду в більш велике місто, або взагалі в інший регіон. Так, це не завжди зручно і комфортно, але так в певних випадках ви зможете збільшити зарплату навіть в кілька разів. Так що, вирішуйте самі, що для вас більш пріорітетно.

Спосіб 5 . Змінити професію

І ще один радикальний спосіб збільшити зарплату – змінити рід діяльності. Якщо ваша робота така, що зарплата на ній в принципі низька і високою не стане навіть в перспективі – не потрібно за неї триматися, навіть якщо ви навчалися цьому 5 років в інституті. Ідіть туди, де можна заробити більше. Є варіанти, де навчитися можна дуже швидко (скажімо, за кілька місяців).

Наприклад, для жінок – це різні способи заробітку в сфері краси та стилю (манікюрниці, візажисти, лешмейкери і т. д.). Для чоловіків – фахівець з продажу, торговий представник і т. д. Варіанти є завжди, потрібно тільки про них замислитися.

Ось перед вами 5 способів збільшення зарплати. Вибирайте, який вам більше підходить і дійте в цьому напрямку. Під лежачий камінь, як відомо, вода не тече.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про