Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як заробити на email розсилці – суть способу, основні сервіси та варіанти розкрутки

заробити на емейл-розсилці

Якщо ви ще не почали вести свою email розсилку – зараз я дам вам невеликий заряд мотивації, щоб ви почали займатися цим негайно. Я розповім вам як по кроках почати заробити на email розсилці.

Суть заробітку на email розсилці

Суть емейл розсилки в тому, що ваша передплатна база – це ядро ​​аудиторії в інтернеті, до якої ви маєте прямий доступ, і якій ви можете час від часу пропонувати купити різні товари і послуги – свої або чужі.

Простіше кажучи, ви збираєте навколо себе людей з певними інтересами, і далі ви даєте їм цікавий і корисний контент, а час від часу пропонуєте ще й купити що-небудь. Тобто ви дієте як звичайне ЗМІ.

Як показує практика і аналітичні дослідження, продажі через емейл розсилку завжди ефективніші, ніж через ваш сайт або через соціальні мережі. Крім того, в розсилці у вас є можливість пропонувати різні продукти одним і тим же людям протягом довгого періоду часу.

Саме тому і з’явився знаменитий вираз «Money in the list» – Гроші в листі (тобто у вашій підписній базі). І не вірте, будь ласка, якщо хтось вам каже, що сьогодні емейл розсилка вже неефективна. Мовляв, люди на розсилки вже не підписуються, і емейли не читають. Насправді – і підписуються, і читають. Просто треба розсилку вести правильно. Власне про це і вся наша сьогоднішня розмова.

Вибір теми для email розсилки

Перше, що вам потрібно зробити – це правильно вибрати тему для своєї майбутньої розсилки. Тут важливо відразу зрозуміти головне – ваша тема повинна бути дійсно широкою.

Тобто набагато краще, якщо ви будете вести розсилку на тему «Жіноча краса і здоров’я», ніж, скажімо, «Здоров’я шкіри для жінок за 50». Це краще з двох причин. По-перше, у вас буде набагато більше тем для створення контенту. Якщо у вас занадто вузька ніша, то теми можуть скоро закінчитися, і вам не буде про що писати.

По-друге, у вас буде набагато більше продуктів, які ви зможете запропонувати своїй аудиторії. А чим ширше лінійка продуктів – тим більше ви зможете заробити.

Тому не треба лякатися при думці, що є вже знамениті експерти в вашій області, що на цю тему вже написано тисячі книг, і ви ніколи не зможете сказати на цю тему нічого нового. Зможете. І ваші читачі будуть вас любити не тільки за якісь конкретних порад. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

Найприбутковіші теми для розсилки

Основних тем насправді не так вже й багато. Ось майже вичерпний список:

  • Краса / догляд за собою;
  • Гроші / заробіток;
  • Діти / материнство;
  • Спорт / здоров’я / здорове харчування;
  • Любов / відносини / секс.

Звичайно, ви можете трохи звузити тему, але сильно не захоплюйтеся. До речі, вам не обов’язково вибирати тему один раз і на все життя. Ви можете взяти спочатку ширшу, а потім поступово звужувати, поки особисто вам не стане максимально комфортно працювати з цією нішею і з цими людьми.

Ок, припустимо, що тему розсилки ви вибрали. Тепер треба налаштувати пару технічних моментів.

Кращі сервіси для розсилки email

Емейли ваших передплатників треба якось збирати, а листи треба якось розсилати, правильно? Для цього ви можете скористатися або спеціальними програмами, або не менш спеціальними сервісами.

Особисто я рекомендую другий варіант. Це набагато зручніше і безпечніше. Якщо ви захочете використовувати якусь поштову програму, то вам доведеться самостійно робити всі технічні налаштування, а також зберігати списки передплатників у себе на комп’ютері.

Через перше ви будете заробляти набагато менше грошей з розсилки, ніж могли б. Просто тому що більша частина ваших листів буде потрапляти в ящики «СПАМ», куди ваші читачі майже не заглядають. 

А через друге ви взагалі можете позбутися всіх ваших підписних баз – комп’ютер зламається, вірус заразить файли, ще що-небудь трапиться в самий невідповідний момент.

Єдина перевага програм – вони дешевші, а за сервіси треба платити кожен місяць. Але скупий, як відомо, платить двічі. Так що рекомендую довірити вашу розсилку емейл сервісів, де над її якістю працюють цілі команди професіоналів. Так ви напевно зможете заробити більше, навіть з щомісячною оплатою.

А з хорошими розсильними сервісами у нас, до речі, засідка. Їх буквально три штуки на вибір – особливо не розженешся:

  • Джастклік (там ще й прийом платежів і конструктор сайтів всередині);
  • Гетреспонс (зручний для сегментування бази);
  • Юнісендер (більш пофессіональний інструмент з орієнтацією на b2b).

Раніше був ще Смартреспондер (який особисто мені ніколи не подобався), але деякий час назад він закрився.

Детально про технічну сторону настройки цих сервісів поговоримо іншим разом. Зрештою, у кожного сервісу є докладна довідка. А зараз давайте перейдемо до цікавішого питання – звідки брати базу підписників.

Звідки брати базу підписників для розсилки

Ось це питання зовсім не пусте. Якщо ви хочете добре заробляти на емейл розсилках, то вам треба кожен день поповнювати свою передплатну базу. І для цього існує два основних способи. Перший – довгий, але безкоштовний. Другий – платний, але швидкий.

Довгий і безкоштовний спосіб – це створення власного сайту на тему розсилки і розкручування його в пошукових системах. 

Тобто ви створюєте тематичний блог, і починаєте кожен день писати туди статті, заточені під певні пошукові запити вашої цільової аудиторії. Якщо все буде зроблено правильно, то вже через 6-12 місяців ви зможете отримувати 500 – 1000 унікальних відвідувачів на добу на ваш сайт.

На сайті ви вішаєте форму підписки – пропонуєте людям залишити свій емейл в обмін на якусь безкоштовну pdf книжку або відеокурс, або просто підписатися на оновлення блогу. З мого досвіду, такі форми конвертують в підписку приблизно 1 – 7% від загального числа візитів на ваш сайт. Це не дуже багато, але зате безкоштовно і якісно (про це трохи нижче).

Таким чином, вже через рік після початку просування, ви зможете вийти на достатні обсяги трафіку, щоб отримувати 10-15 нових підписників в день. Для початку непогано.

Швидкий і платний спосіб набору бази

Другий спосіб – це платна реклама через контекстну рекламу, наприклад, Яндекс.Дірект. Є й інші види реклами, але Дірект – найзручніший і недорогий.

Тут ви зможете отримувати тонни трафіку вже буквально сьогодні ввечері. Правда за нього доведеться щодня платити. Перестали платити – миттєво втратили весь трафік. І відвідувачів з Діректа вже не можна направляти на наш великий багатосторінковий блог. Конверсія 1 – 7% буде недостатньою для окупності витрат.

Тут  нам потрібна конверсія в підписку на рівні мінімум 10 – 12%. Тоді при ціні кліка, скажімо 3 – 5 рублів, ми будемо отримувати одного передплатника за ціною 30 – 40 рублів за штуку. Щоб цього домогтися, треба обов’язково використовувати короткі посадочні сторінки, на яких ви пропонуєте людям підписатися в обмін, наприклад, на ваш безкоштовний інформаційний продукт.

Такі заглушки дадуть вам потрібний рівень конверсії, тому що з них не можна нікуди піти, на них немає ніяких сторонніх посилань. Людина або підпишеться, або піде. Іншого вибору у неї немає. І 10-12% підписуються.

Я б вам рекомендував починати з контекстної реклами і паралельно розвивати свій блог, щоб через рік перестати залежати від контекстної реклами.

Але в будь-якому випадку, з цих нових передплатників треба якось заробляти. Питання – як?

Що і як продавати в розсилці

У цьому світі гроші «з’являються» тільки коли хтось комусь щось продає. А розсилка – це дуже зручний інструмент продажів. Вам треба тільки визначитися з продуктом. Ви можете продавати свої продукти або чужі. Або просто продавати рекламу у вашій розсилці.

Найдохідніший варіант – це, звичайно, продаж своїх власних продуктів і послуг. Наприклад, ви можете пропонувати онлайн консультації за темами, в яких добре розбираєтеся.

Або влаштовувати групові консультації, і тоді у вас вже будуть онлайн семінари і курси. Або ви можете ще додати перевірку практичних завдань до ваших онлайн семінарів, і тоді це вже вийде справжній тренінг.

Іншими словами, вам зовсім необов’язково організовувати власний завод, щоб у вас була можливість продавати свої особисті продукти.

Якщо вам до вподоби думка про навчання когось чогось, то можна переупакувати інфопродукти в послуги «під ключ». Замість того, щоб, наприклад, навчати людей налаштовувати контекстну рекламу – ви можете налаштовувати її самостійно. В цьому випадку ви, по-перше, зможете гордо заявляти, що «я не інфобізнесмен» (тільки спочатку обов’язково потренуйтеся робити поблажливо-зневажливий вираз обличчя перед дзеркалом, а то ефект буде не той).

По-друге, ви зможете брати за це більше грошей. Та й продавати послуги «під ключ» завжди простіше, ніж якусь незрозумілу інформацію. Чи буде у вас від цього вище загальний рівень доходу – питання відкрите. Все-таки на надання послуг йде багато часу і сил. Але тут вже кожен вибирає сам, що йому більше подобається.

Скільки можна заробити на розсилці

Логічно, що чим більше у вас підписників в передплатній базі, тим більше ви зможете заробити. Але скільки все-таки треба набрати передплатників, щоб заробляти на email розсилці?

З власного досвіду скажу вам, що передплатна база може сильно відрізнятись. Одна справа, якщо у вас є сайт, який розкручений в пошукових системах, і ви набираєте гарячу аудиторію прямо зі сторінок свого ресурсу, куди вони прийшли цілеспрямовано. І зовсім інша справа, якщо ви набираєте передплатну базу зі звичайною платної реклами. Наприклад – з таргетированної реклами в фейсбуці.

Повірте, ви можете хоч вбитися об стіну, але в другому випадку ваші доходи завжди будуть нижчими. Джерело трафіку для передплатної бази дуже багато що вирішує.

Крім того, важливо враховувати, скільки років вашій підписаний базі. Тут є два протидіючих фактори. Перший – чим довше люди перебувають в вашому підписному листі, тим, швидше за все, у них нижча зацікавленість в темі. За півроку-рік вони могли знайти відповіді на свої питання в інших місцях, або проблема просто перестала бути для них актуальною.

Ви теж можете їм набриднути як автор, і вони знайдуть когось цікавішого. Але з іншого боку, «витримана» база завжди краща, ніж набрана тільки вчора. Людям завжди треба дати деякий час на те, щоб вони до вас звикли і перейнялися до вас довірою.

У кожному з нас є вбудований запобіжник – нічого не купувати, навіть якщо зовні все виглядає класно і переконливо, поки ми не познайомимося з цією людиною трохи ближче. Розраховувати тільки на тих, у кого «запобіжники полетіли» – не самий вірний стратегічний хід. Вам з ними потім ще працювати.

Тому дайте вашій базі час настоятися. Головне – не дозволяйте їм про вас забути. Пишіть часто або дуже часто. Не бійтеся, що занадто велика кількість листів буде дратувати людей. Якщо ви пишете цікаво – вони будуть готові читати ще і ще. 

Особисто я пробував вести розсилку і з продажами «в лоб» з холодного рекламного трафіку, і з довгим вибудовуванням відносин з передплатною базою, зібраною з SEO трафіку на сайти, і змішані варіанти. І тут я вам скажу, яких показників вдалося досягти особисто мені.

В крайньому випадку, це чесні цифри. А все, що вам розповідають на продають сторінках різних гуру по заробітку в інтернеті, можете спокійно ділити на два.

Отже, ось цифри заробітку з декількох моїх емейл розсилок. За ним, думаю, ви зможете зрозуміти загальну приблизну картину. Відразу скажу, що я займаюся продажами тільки своїх продуктів, а також продуктів своїх тренерів.

Деякі цифри

Розсилка # 1 – емейли збираються з пошукового трафіку на сайті (в назві розсилки навіть спеціально поставив «seo», щоб не забути, звідки йшов трафік). Трафіку там мало, тому і передплатників не так багато (зате всі цільові). Продукти продавалися автоматичною серією листів. Також я по цій базі робив два – три запуски різних тренінгів за рік. Так, до речі, це показані цифри за минулий рік (12 місяців).

Як бачите, при хорошому пошуковому трафіку, за рік, ви цілком можете отримати близько 400 рублів доходу з кожного емейла у вашій підписаний базі.

Наберіть хоча б 2000 емейлів в базу, і заробите 800 тисяч рублів. Багато це чи мало – вирішуйте самі. Але це навіть більше, ніж те, про що ми говорили вище.

До того ж, таких автоматичних воронок ви можете зробити не одну, а кілька. Вони ж автоматичні =)

Якщо дивитися по конверсії, то моїми клієнтами стали 12,3% від тих, хто підписався на мою розсилку, із середнім чеком 2968 рублів. Запевняю вас, це далеко не найгірші цифри на ринку.

А ось інша воронка, через яку я продавав ті ж самі продукти, з тієї ж самої автоматичної серії листів. Єдина різниця – емейли я набирав ні з сайту, а з реклами в Яндекс-директ (в назві воронки – «PPC», що означає «Pay Per Click» – тобто контекстна реклама з оплатою за клік).

Як бачите, тут результат вийшов трохи нижчим – всього 8,1% в покупку і 218 рублів доходу з одного вхідного емейла. До того ж, за рекламу на Яндексі треба платити. Вартість одного емейла у мене виходила в районі 40-50 рублів. Тобто чистий дохід склав в районі 190 рублів з одного емейла за рік (а ще треба відняти різні комісії, податки, оплату сервісів).

Але варіант з Яндекс.Директом виходить все одно вигідним. Як-небудь покажу вам результати по тій же розсилці, але зібраної з таргета вконтакте. Там взагалі сльози. Тому рекомендую враховувати температуру різних джерел трафіку в інтернеті , перш ніж ділити шкуру ще ненастроєної емейл розсилки.

Це те, що стосується продажу своїх товарів і послуг через емейл розсилки. Якщо у вас таких немає, то подбайте про 2-3 хороші партнерські програми і заробляйте на комісіях з їх продажу. Або просто пропонуйте рекламу в своїй розсилці. Але щоб у вас купували рекламу, у вас повинно бути вже досить багато активних передплатників.

Пропозиція розмістити рекламу у себе в розсилці можна повісити на сайті, на своїй сторінці вконтакте або ще десь. Але це вже інша тема, про яку ми поговоримо наступного разу.

Сподіваюся, ця невелика інструкція була вам корисна. І остання моя вам порада – починайте вести свою розсилку прямо зараз. Інакше через рік ви будете шкодувати про те, що не почали сьогодні.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про