Оцініть статтю!

Фріланс після 30: працювати далі чи шукати інші варіанти?

розвиватись в фрілансі після 30 років

Тридцять років – це період, коли з’являється сім’я і маленькі діти. Стає менше часу на роботу і самоосвіту. В цей період значно важче розвиватись в фрілансі оскільки з’являється більше запитів на стабільність.

З іншого боку, молоді конкуренти не дають розслабитися, а технології розвиваються все швидше. Чи варто залишатися фрілансером після 30 років або краще відмовитися від цієї ідеї? Давайте розберемося.

Що турбує 30-літніх на фрілансі?

Зазвичай 30-річні фрілансери відчувають такі проблеми:

  • Відсутність професійного розвитку і втрата конкурентоспроможності.
  • Емоційне вигорання і втрата мотивації.
  • Відсутність матеріального зростання, оскільки за наявні проекти платять не стільки, скільки хочеться заробляти. Єдиний вихід, який бачиться фрілансеру – брати більше роботи, але це важко через відсутність вільного часу (є сім’я).
  • Нестабільність доходів, що викликає складності при плануванні сімейного бюджету і великих витрат (іпотека).
  • Всі ці проблеми реально існують і з ними стикаються тисячі людей. Гарна новина полягає в тому, що всі проблеми можна вирішити, якщо знати, що робити.

Як забезпечити професійне зростання?

Є три варіанти розвитку кар’єри на фрілансі:

  • Стати експертом.
  • Побудувати команду або студію.
  • Відкрити свій бізнес.

Розберемо особливості кожного варіанта докладніше.

Кар’єра експерта

Експерти – це люди, які знають більше за всіх у своїй області і які володіють унікальним досвідом у вирішенні складних проблем. Вартість послуг експертів у затребуваних областях знань надзвичайно висока, оскільки їх мало і конкуренції між експертами практично немає.

Щоб стати експертом, потрібно постійно освоювати нові знання й навички в своїй галузі і проводити власні дослідження і розробки. Брати участь у конференціях і бути помітним в професійному співтоваристві. Писати книги.

Це шлях для людей, які хочуть «працювати руками», але при цьому зростати професійно і матеріально. Важливо, щоб сфера, в якій Ви вирішили розвиватися, була затребувана у клієнтів, особливо – великих компаній (саме вони замовляють послуги експертів).

Проблема кар’єри експерта в тому, що ви отримуєте гроші, поки працюєте. Зовсім відійти від справи не вийде і продати свій бізнес теж, оскільки весь бізнес експерта – це він сам і його знання.

Які є популярні професії на фрілансі

Розвиватись в фрілансі – створення команди або студії

Це екстенсивний шлях розвитку для будь-якого фрілансера. Коли клієнтів стає більше, ніж є сил і часу – наймайте помічників, навчайте їх і доручайте частину роботи. З часом ви зможете заробляти більше грошей, створивши студію або агентство.

Якщо ви володієте управлінськими талантами і не проти відійти від роботи руками», цей шлях для вас. Якщо ви не знаєте, вам цікавий менеджмент або немає, рекомендую прочитати книги Пітера Друкера «Менеджмент» або «Ефективний керівник». Обидві книги дадуть повне уявлення про роботу менеджера.

Відкриття власного бізнесу

Власну справу, не обов’язково має бути студією або агентством. Веб-програміст може створити сервіс, досвідчений копірайтер – інформаційний сайт або блог на популярну тему.

Це шлях для людей, яким подобається створювати щось інноваційне, але при цьому хочеться звести до мінімуму спілкування з замовниками або не працювати менеджером, як у варіанті з створенням команди.

Якщо Вам цікаво створення свого популярного сайту, рекомендую прочитати серію статей про просування сайтів в мережі Інтернет. Ви дізнаєтеся основи SEO, що дозволить Вам розкрутити власний сайт або інтернет-сервіс.

Дізнайтесь про головні секрети роботи фрілансером.

Як подолати емоційне вигоряння?

До 30 років накопичується втома, особливо якщо до 30 років Ви «балували» себе постійними переробками та відсутністю вихідних. Поступово все починає дратувати», виникають проблеми при спілкуванні з близькими. Це – наслідок вигоряння.

В рамках оглядової статті повністю розкрити тему вигорання неможливо. Однак дам кілька порад. По-перше, навчитеся планувати робочий день і чергувати роботу і відпочинок. По-друге, оволодійте технікою зняття стресу і займіться спортом.

Як збільшити свої доходи?

В юності хочеться займатися всім. Чим старше, тим більше потрібно концентруватися. Наприклад, в 20 років добре бути умовним «універсалом», який може і текст написати, і на сайті зверстати, і щось по SEO підказати. Такі фахівці потрібні, але їх послуги замовляють приватні особи або мікробізнес. Відповідно, і бюджети невеликі.

Щоб рости матеріально, необхідно концентруватися на одній ніші. Наприклад, якщо Ви веб-програміст, то працюйте не з усіма адмінками на світі, а тільки з одного CMS. Але знайте абсолютно все в цій системі і вирішуйте складні завдання. Ваші послуги будуть затребувані з боку клієнтів, які можуть заплатити серйозні гроші.

Я бачив сайт дизайнера, який спеціалізується на дизайні інтернет-магазинів, і знає все про те, як зробити дизайн максимально конверсійним. Його послуги коштують дорого, але клієнтам вигідніше заплатити за грамотний дизайн, ніж втрачати продажу. Це теж приклад вибору ніші і концентрації.

Щоб надавати складні комплексні послуги, кооперуйтеся з іншими професіоналами. Як перемогти нестабільність?

Фріланс не дасть пасивного доходу

Якщо ваші послуги затребувані – ви будете отримувати проекти і заробляти гроші. Опитування показують, що навіть у кризу фрілансери можуть отримувати більше проектів. З часом кожен фрілансер обзаводиться постійними клієнтами, які забезпечують основну завантаження і доходи. Тому нестабільність заробітків на фрілансі – це міф.

Проблема в тому, що заробляти фрілансером можна, поки ви працюєте фізично. Фріланс не може стати джерелом пасивного доходу, навіть якщо ви зберете команду. Адже команду потрібно контролювати, а значить, витрачати на це час. Однак і робота в офісі не може стати джерелом пасивного доходу. Якщо вам хочеться більше стабільності, економте і збираєте гроші, і потім інвестуйте їх в різні інструменти. Це дозволить впевненіше дивитися в майбутнє і не турбуватися щодо майбутньої пенсії

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про