Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Довгострокові інвестиції – основні види + куди і як вкласти гроші на тривалий період

Довгострокові інвестиції

Статтю оновлено:

У цій статті ми поговоримо про довгострокові інвестиції або ж інвестування на довгий період часу. Коли ви аналізуєте варіанти вигідного вкладення грошей треба спочатку точно зрозуміти, на який час виділена для інвестицій сума коштів не буде вам потрібна.

Якщо є можливість “заморозити” вкладення на довготривалий період, то варто розглянути довгострокове інвестування і зрозуміти його суть і особливості.

Довгострокові інвестиції – що це

Якщо підійти до питання про визначення поняття, то до довгострокового інвестування відносяться будь-які вкладення грошових капіталів терміном понад рік. При цьому деякі фахівці схильні вважати, що довгостроковою є така інвестиція, яка робиться на час більше трьох років.

Мета таких інвестицій – отримання високого рівня доходу на тривалій перспективі. При цьому в залежності від обраного напрямку прибуток можна отримувати як на регулярній основі (наприклад, раз в квартал або рік), так і тільки за фактом вилучення коштів.

Більшість програм довгострокового інвестування не передбачає швидку ліквідність – при потребі в грошовій сумі оперативно реалізувати актив буде важко. Тому на тривалий термін варто розміщувати тільки ту частину капіталу, яка гарантовано не знадобиться в інвестиційний період.

За рівнем потенційного ризику не можна однозначно віднести довгострокові вкладення до тієї чи іншої групи – ймовірність тотальної або часткової втрати капіталу залежить від обраних об’єктів для вкладення коштів.

Помилка, що для довгострокового інвестування необхідно обов’язково відразу вносити величезну суму грошей. Існують рішення, які дозволяють спочатку інвестувати довілі незначну суму, а після цього вносити додаткові внески або докуповувати нові активи.

Класифікація довгострокових інвестицій

Існує кілька варіантів розподілу тривалих вкладень.

По об’єктах розміщення інвестиції можуть бути:

 • фінансові – кошти вкладаються в цінні папери;
 • реальні – грошова сума направляється на розвиток виробництва або будь-якого напрямку економіки, наприклад, вкладається в будівництво нерухомості.

Залежно від цілей інвестора виділяють наступні вкладення:

 • дохідні – перш за все інвестор переслідує ціль примножити та збільшити обсяг наявного у нього багатства;
 • стратегічні – прибуток відходить на другий план, а реалізація проекту стає першорядною (наприклад, інвестор може прагнути до отримання контрольного пакету голосів у конкретній компанії).

За способом отримання прибутку капіталовкладення може бути:

 • з одноразовим доходом – прибуток буде отриманий тільки після завершення реалізації проекту (наприклад, при перепродажі купленого нерухомого активу за вищою ціною);
 • з регулярними виплатами – дохід нараховується інвестору постійно у формі відсотків, це своєрідна оплата за користуванням активом і від інших джерел.

Інвестиційна діяльність може поєднувати в собі вкладення різних типів. Розміщення в незалежні один від одного активи мінімізує ризик інвестицій і підвищує потенційну віддачу капіталу.

Джерела для довгострокових вкладень

Не завжди інвестиційна діяльність відбувається з використанням виключно власних коштів. Багато вкладників вдаються до використання позикового капіталу.

При використанні кредитних ресурсів найголовніше – порахувати рентабельність проекту. Необхідно врахувати витрати на обслуговування позики (відсотки за договором, можливі комісії за операції, плату за ведення рахунку та інші). Дохід від інвестування повинен не тільки покривати обслуговування кредиту, але і приносити прибуток вкладнику.

В окремих ситуаціях можливе використання коштів з державного бюджету. Наприклад, якщо інвестиції націлені на розвиток сільського господарства , то можна розраховувати на його субсидування і / або іншу допомогу.

Куди можна вигідно вкласти гроші на тривалий термін

Незважаючи на те, що варіантів для довгострокового інвестування багато, більшість вкладників вибирають з 5 основних напрямків для вкладення капіталу.

Інвестиції в цінні папери

На довгостроковий період найкраще розміщувати кошти або в акції, або в облігації.

Інвестування в акції передбачає вкладення коштів в діяльність тієї або іншої компанії. Розмір отримуваного доходу буде прямо залежати від поточних фінансових досягнень і прибутковості тієї організації, яку ви обрали. На ступінь ризику від розміщення впливає надійність емітента. При покупці акцій великих газових, нафтових, енергетичних і інших компаній можна розраховувати на середній рівень прибутковості, ризики при цьому будуть мінімальні. Інвестиції в нові стартапи, як в перспективні напрямки можуть принести високий дохід, але ризик втрати капіталу буде підвищеним.

Облігації належать до інструментів консервативного інвестування – той чи інший рівень доходу відомий в момент придбання цінного паперу. Такі фінансові розміщення будуть цікаві інвесторам, які не готові ризикувати грошима, але хочуть отримувати дохід вищий, ніж по депозитах в банку.

Придбання валюти і дорогоцінних металів

Ринок валюти і дорогоцінних металів в певні періоди може характеризуватись нестабільністю. Але на горизонті кількох років по обох сферах фіксується стабільне зростання.

Інвестиції в золото, срібло та інші цінні активи можуть робитись у вигляді:

 1. Знеособлених рахунків – клієнт купує певну кількість металу, який буде значитися на його рахунку без можливості побачити або забрати його фізично.
 2. Інвестиційних монет- зростання вартості виробу обумовлюється не тільки подорожчанням самого металу, але і рідкістю або нумізматичним інтересом до тієї чи іншої монети.
 3. Злитків – мається на увазі покупка металу в чистому вигляді.

Принцип отримання доходу від інвестицій як в валюту, так і в метали однаковий – з ростом курсу обраного об’єкта збільшується капітал інвестора. При падінні ціни активу відбувається зворотна ситуація.

Інвестиції в нерухоме майно

Довгострокові інвестиції в об’єкти нерухомості можливі як на етапі будівництва, так і при придбанні на вторинному ринку. Заробити на покупку комерційних або житлових приміщень або будівель можна одним з таких способів:

 1. Придбати з метою перепродажу – купивши об’єкт за меншою ціною на етапі будівництва, можна буде реалізувати його за підвищеною вартістю.
 2. Здати в найм – інвестиції будуть забезпечувати постійний пасивний дохід.

При операціях з нерухомістю необхідно враховувати ринкові і інфляційні ризики – на довгостроковій перспективі вартість об’єкта через зміну ситуації в економіці або з інших причин може знизитися. При таких обставинах буде розумно не продавати актив задешево, а почекати періоду, коли знову буде попит на нерухомість.

Надзвичайно важливо при цьому правильно вибрати продавця. При покупці “з рук” необхідно перевірити юридичну чистоту об’єкта, а при інвестиціях на стадії зведення – надійність забудовника. В іншому випадку можна повністю втратити вкладену суму.

Придбання транспорту і техніки

Основний спосіб заробітку на техніці, транспорті та / або обладнанні – купити з метою подальшого оформлення в оренду або передачі в лізинг (довгостроковий найм з можливістю викупу в кінці терміну договору).

Витрати на ремонт і обслуговування активів будуть на власнику – цей момент важливо враховувати при розрахунку прибутковості інвестицій.

Підведення підсумків

При грамотному виборі об’єкта для інвестицій у довгостроковій перспективі можна отримати хороший дохід.

При вкладенні грошей важливо пам’ятати, що головною помилкою вкладника, який обрав тривалий термін, є продаж активу при падінні його вартості. Необхідно розуміти, що більшість фінансових інструментів можуть показувати короткострокові зниження вартості. При цьому в довгостроковій перспективі спостерігається їх однозначне зростання.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про