Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

10 фінансових обіцянок на 2019 рік

10 фінансових обіцянок на 2019 рік

Не сподівайтеся, що Дід Мороз або Святий Миколай вирішить ваші проблеми з грошима. Візьміть справу в свої руки, щоб 2020 рік зустріти більш багатим і щасливим. Для цього пропонуємо дати собі 10 фінансових обіцянок.

  1. Влаштовувати розвантажувальні дні

Тим, хто стежить за харчуванням, розвантажувальні дні допомагають знизити загальну калорійність за тиждень, місяць і так далі. Для цього потрібно періодично їсти менше, ніж зазвичай.

У галузі фінансів цей метод теж спрацює. Виберіть дні, коли ви не будете витрачати жодної гривні (або жодної гривні понад необхідне, якщо вам, наприклад, треба оплатити проїзд в громадському транспорті в інший кінець міста). Жертва невелика, але в результаті ви заощадите і зрозумієте, які витрати для вас дійсно неминучі, а що ви купуєте просто за звичкою.

Правило розвантажувального дня і у фінансах, і в харчуванні працює, тільки якщо в інші дні не переїдати і не витрачати більше, ніж було заплановано.

  1. Розрахуватися з боргами

Або хоча б скласти план їх погашення. Від деяких кредитів нікуди не дітися. Навряд чи вийде заощадити на ранковій каві, щоб виплатити двадцятирічну іпотеку за рік. Але завжди є варіанти. Наприклад, дострокові платежі по кредиту здатні істотно зменшити термін позики і переплату по ній. І в цій справі навіть кілька тисяч на місяць будуть важливі.

Особливо про варіанти дострокового погашення варто подумати в тому разі, якщо ви виплачуєте кілька кредитів. Вам, безумовно, потрібен план, щоб позбутися від них скоріше.

  1. Закрити кредитку

Або як мінімум розрахуватися з боргами по ній. Кредитна карта лише інструмент, і те, як вона буде використана, залежить від вас. З нею можна брати в борг у банку без відсотків або ж стати боржником.

Якщо фінансова дисциплінованість – це поки не про вас, від кредитки бажано терміново позбутися. І, здається, 2019 рік відмінно для цього підходить.

  1. Автоматизувати платежі

Гірше заборгованості тільки прострочена заборгованість. Якщо ви вчасно не заплатите за позикою, вас чекають штрафи і, в разі рецидивів, погіршення кредитної історії. Величезні борги за ЖКП можуть привести до відключення в квартирі деяких ресурсів.

Прострочення не завжди виникають через відсутність грошей. Іноді можна просто забути про необхідність заплатити. Частково проблема вирішується налаштуванням автоплатежів. У випадках, коли це неможливо або ви хочете особисто контролювати кожен грошовий переказ, потрібно встановити нагадування на будь-який обов’язковий платіж.

  1. Жити згідно з коштами

Погасити борги недостатньо. Важливо не обрости ними знову. Тому одна з найкращих фінансових обіцянок, яку Ви можете собі дати, – жити за коштами.

Правда, обіцянки не брати в борг недостатньо. Такий підхід вимагає значної інтелектуальної роботи. Вам потрібно враховувати витрати, складати бюджет та коригувати його, коли змінюються ціни на продукти, тарифи на ЖКП або життєві обставини.

Швидше за все, вам доведеться відмовитися від якихось задоволень. Але життя без боргів — це вже велике задоволення. Ви ні від кого не залежите, і все, що ви отримуєте, належить вам.

  1. Збільшити резервний фонд

Або створити його, якщо до цього руки не доходили. Резервний фонд потрібен абсолютно всім. Він виручить, якщо у житті відбудеться форс-мажор, і позбавить від необхідності влазити в борг, якщо гроші потрібні терміново, а взяти їх нізвідки.

Зазвичай резервний фонд формується в розмірі не менше трьох місячних заробітків. На ці гроші будете жити ви і ваша сім’я, якщо скоротять на роботі або станеться щось подібне.

Також є сенс збільшити резервний фонд, щоб відчувати себе в більшій безпеці. Наприклад, якщо ви важко захворієте, операцію вам можуть зробити безкоштовно. Але іноді черги доводиться чекати довго, а хвороба розвивається. Платне хірургічне втручання в цьому випадку буде життєво необхідним.

Тому резервний фонд пріоритетом. Від заначки на чорний день ще нікому не ставало гірше, а от від її відсутності – навіть дуже.

  1. Відмовитися від безглуздих витрат

Напевно, у вас є кілька статей для витрат, за якими гроші витрачаються даремно. Наприклад, ви купили річний абонемент у фітнес-центр і з’явилися там три рази на початку року. Або оплатили навчальні курси і знову не знайшли для них часу. Або підключили тариф стільникового зв’язку, в абонентську плату якого включено 100500 хвилин розмов, а самі дзвонили комусь востаннє в 2012 році, адже є ж месенджери.

Скиньте такий баласт. Це піде на користь вашому гаманцю.

  1. Позбутися від шкідливих звичок

Такий рядок в списку новорічних побажань зустрічається вкрай часто. Але погляньте на нього з іншого з фінансового боку.

Якщо посилання на дослідження, що підтверджують шкоду здоров’ю, на вас не діють, просто сядьте і порахуйте, скільки грошей ви витрачаєте на алкоголь і сигарети в місяць. А потім обчисліть, наскільки швидше погасите кредит, якщо цю суму будете спрямовувати на дострокову виплату, або куди можете відправитися у відпустку на ці гроші. Швидше за все, результати вас вразять.

  1. Вивчити кар’єрні перспективи

Щоб досягти фінансового добробуту, можна витрачати менше або заробляти більше. Зрозуміло, що плисти за течією, працювати роками на одному і тому ж місці і скаржитися на маленьку зарплату зручно і безпечно. Але якщо у вашій кар’єрі давно нічого не змінювалося, то змін вимагає не тільки серце, а й гаманець.

Значить, вам потрібно вирішити, як ви будете змінювати ситуацію. Можна попросити підвищення у вашій компанії або перейти в іншу. Для обох методів потрібно згадати про досягнення і трансформувати їх в цифри, щоб презентувати себе переконливо.

Читайте також Як заробляти більше грошей в 2019 році.

  1. Переглянути умови зберігання заощаджень

Щомісяця відкладати частину заробітку в скарбничку – хороша звичка. А ось за інерцією зберігати заощадження в одному і тому ж місці роками – вже погана.

Порівняйте умови вашого банку, де ви тримаєте депозит, з варіантами конкурентів, подивіться, що вони пропонують новим клієнтам. Якщо вас щось не влаштує, можливо, час змінити попрощатися з фінансовою установою.

А щоб у цей список фінансових обіцянок додали ви?

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про