Чому кидають фріланс і що робити, якщо хочеться все кинути?

кидають фріланс

Періодично навіть від досвідчених фрілансерів доводиться чути: «Все, я втомився, я йду в офіс!» Є люди, які після 2-3 і більше років успішної кар’єри на фрілансі повертаються до роботи «на дядю». Багато хто потім шкодує, але втративши напрацьовану базу клієнтів, повернути все назад стає неможливо.

Чому ж люди йдуть з фрілансу? Проаналізувавши відомі мені історії, я прийшов до висновку, що причини зазвичай наступні:

 1. Постійний стрес
 2. Ненормований робочий графік
 3. Неможливість взяти відпустку або складнощі з її організацією
 4. Рваний робочий ритм: немає роботи, то аврал
 5. Давить почуття відповідальності перед клієнтами
 6. Нестабільність доходів
 7. Не накопичується стаж, і пенсійні відрахування
 8. Неможливо взяти лікарняний. Хворіти доводиться «на ногах»
 9. Різні проблеми з замовниками
 10. Невже я все життя буду працювати вдома? Питання, яке часто відвідує фрілансерів в «перехідному віці» (30, 40, 45 років і т. д.)

Фактично, все це недоліки віддаленої роботи, або мінуси роботи на дому в інтернеті.

У цій статті я хочу проаналізувати зазначені проблеми і розібратися, чи варті вони того, щоб повертатися в офіс?

Постійний стрес

Фрілансеру потрібно встигати робити сотні справ, крім роботи. Шукати нових клієнтів, вести переговори, переконувати, погоджувати, розсилати документи. Не все йде гладко, тому виникає стрес і втома. Якщо це накопичувати, рано чи пізно настане емоційне вигорання. У цьому стані неможливо ефективно працювати, а простий відпочинок напруги вже не знімає.

Щоб не доводити справу до проблем:

 1. Освойте методики швидкого зняття стресу. Прочитайте книгу «Під тиском»(автори: Хендрі Вейсінгер, Дж. Полів-Фрай). У ній зібрані методики, якими знімають стрес у професійних спортсменів.
 2. Дозуйте навантаження. Беріть стільки проектів, скільки реально можете виконати.
 3. Влаштовуйте вихідні на тижні. У ці дні не перевіряйте пошту і не працюйте.
 4. Акуратно беріть на себе домашні справи. Ваші родичі можуть відчувати спокусу навалити на вас більше домашніх справ, адже ви працюєте вдома. Поясніть, що ви вдома саме працюєте, і теж втомлюєтеся.

Ненормований робочий графік

На старті кар’єри можна працювати цілодобово, щоб залучити більше клієнтів. Але коли ви наберете популярність і клієнти почнуть приходити до вас по «сарафанному радіо», розберіться зі своїм робочим графіком.

Встановіть години, в які ви працюєте, і час відпочинку. Ваш графік буде саме таким, яким ви його зробите. Якщо ви скажете клієнтам, що вам можна дзвонити в будь-який час, то вам будуть дзвонити в будь-який час. Але так робити не варто.

Клієнти з розумінням ставляться до робочого часу, адже у них теж є сім’ї і особисті справи.

Неможливість взяти відпустку або складнощі з її організацією

Є професії, в яких простіше влаштувати відпустку. Наприклад, перекладачі або копірайтери можуть не брати нові замовлення перед відпусткою. Складніше веб-програмістам, які можуть брати проекти на постійну підтримку і не знати, які завдання і коли надішле клієнт.

Але і тут є вихід:

 1. Заздалегідь попередьте клієнтів про відпустку і попросіть заздалегідь надіслати всі термінові завдання. Домовтеся, що зробите їх до відпустки, а нетермінові завдання – вже після відпочинку.
 2. Подружіться з толковим колегою, який зможе на час підміняти вас, а ви – його (коли він поїде у відпустку).
 3. Якщо п. 1 і 2 неможливі, беріть у відпустку ноутбук і робіть термінові завдання вечорами. Це краще, ніж залишитися зовсім без відпочинку.
 4. Ще можна влаштовувати собі відпустку під час довгих свят: Новий рік, травневі свята. У цей час активність клієнтів знижується, всі відпочивають, в тому числі і ви можете взяти тиждень перепочинку.

Рваний робочий ритм: немає роботи, то аврал

Як не допускати авралів, ми поговорили вище. Беріть стільки роботи, скільки реально можете зробити. При цьому залишайте невеликий запас часу на випадок появи термінових замовлень, непередбачених правок або доопрацювань.

Простої періодично бувають у всіх фрілансерів. Цей час теж можна провести з користю:

 • Візьміть невелику відпустку. Поїдьте на пару днів в сусіднє місто, на море і т. д.
 • Займіться самоосвітою. Отримайте нові знання та навички, які підвищать вашу цінність як фахівця.
 • Зробіть собі сайт, блог або задумайтеся про створення персонального проекту або невеликого стартапу. Приділяйте йому вільний час.

Читайте: 10 помилок на фрілансі.

Тисне почуття відповідальності перед клієнтами

Якщо ви вважаєте, що десь недопрацьовуєте, то наздоганяйте. У цьому випадку ніякого почуття провини у вас не буде. Працюйте так, щоб вам подобався отриманий результат.

Нестабільність доходів

Ця проблема вирішується накопиченням бази постійних клієнтів. Коли у вас стане багато замовників, виникне інша проблема – як все встигнути. Звичайно, у всіх фрілансерів бувають перепади в доходах.

Щоб вони не відбивалися на вашому житті:

 • Намагайтеся збирати гроші. Створіть резерв, рівний вашому шести місячного доходу, а краще що більше. Оптимальна подушка – це річний дохід.
 • Не беріть кредити без крайньої необхідності, а якщо берете – гасіть швидко.
 • Телефони, гаджети, комп’ютери та інші речі купуйте тільки за готівку, без споживчих кредитів.
 • Вивчіть основи фінансової грамотності, щоб правильно розпоряджатися грошима.

Не накопичується стаж, і пенсійні відрахування

Оформіть ІП, і буде збільшуватись і стаж, і пенсійні відрахування. Немає сенсу йти в офіс і заробляти менше, ніж на фрілансі, щоб роботодавець за вас платив податки з зарплати. Ви можете самі платити за себе податки, оформивши ІП, причому будете платити менше, ніж працюючи в офісі.

Неможливо взяти лікарняний. Хворіти доводиться «на ногах»

Це серйозна проблема. Однак якщо ви в офісі будете постійно хворіти, вас теж, на жаль, швидко звільнять. Тому бережіть здоров’я і займайтеся спортом, щоб бути у формі як можна довше.

Різні проблеми з замовниками

Як кажуть, «і це пройде». Сприймайте будь-які проблеми з замовником як тимчасові труднощі, які пройдуть (і по факту вони пройдуть). Не потрібно кидати все, що ви напрацювали за кілька років, через конфлікт з клієнтом. Будуть у вас нові замовники, з якими робота піде комфортно і приємно.

Щоб з клієнтами було менше проблем, прочитайте статті про роботу з замовниками. Ми на сайті зібрали багато корисних матеріалів, які допоможуть знайти вихід у багатьох ситуаціях.

Невже я все життя буду працювати вдома?

Це питання часто відвідує фрілансерів в «перехідному віці» (30, 40, 45 років і т. д.)

В офісі кар’єру теж ніхто не гарантує. Начальниками стає меншість, а начальниками начальників – одиниці. І не факт, що кар’єру в офісі можна зробити виключно завдяки вмінню працювати.

Є і проблема віку. Людям до 30 з досвідом роботи 3-5 років скрізь раді. Але вже після 40-45 років знайти нову роботу стає складніше, а після певного віку – практично неможливо. На фрілансі ваш вік не має значення, тут ніхто і не питає.

Немає нічого страшного в тому, щоб працювати вдома в 30, 40 або 50 років, якщо робота вам подобається, клієнти шикуються в чергу, а грошей на фрілансі ви отримуєте більше, ніж вам пропонують в офісі.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про