Як почати бізнес з нуля – поради для початківців

як почати бізнес з нуля 2017

Статтю оновлено:

Один з найпростіших способів стати багатим — це відкрити власний бізнес. Проблема в тому, що у більшості людей немає можливості виділити на справу фінанси і немає зв’язків. Але на щастя існує можливість почати бізнес з нуля і без грошей навіть в Україні. Або ви можете подивитися способи, як можна здобути гроші на свій бізнес, якщо хочете грати по-дорослому.

Потрібно розуміти, що якщо у вас немає знайомств, ні грошей, ні напрацювань, ви будете просуватися повільно і сподіватися на швидкий прибуток не варто. Будьте готові долати перешкоди на шляху до своєї мети, і тільки в цьому випадку у вас все вийде.

Основні принципи при початку веденні бізнесу без вкладень

Усім зрозуміло, що почати бізнес з нуля з мінімальними вкладами буде дуже важко. Тому перед початком шляху потрібно зрозуміти для себе певні принципи, які допоможуть досягти успіху в бізнесі:

Чітко поставте свою мету. Розвинути свою справу дуже складний процес, який займе багато сил і часу. Тому ви повинні чітко усвідомлювати навіщо вам це потрібно, що хочете в результаті отримати і як. Мотивація повинна бути не просто «у сусіда вийшло, а чим я гірша» або «зайві гроші не завадять». Ви повинні розуміти, що чому ви хочете займатися бізнесом — авторитет, гроші, влада, свобода, забезпечена пенсія і т. п. Після цього ви зможете вибрати ідеальний для себе бізнес, не відволікаючись на інші привабливі пропозиції.

Усвідомлюйте всі мінуси. Дивлячись на успіх інших людей, людина бачить лише вершину айсберга: високий дохід, прибуткова справа, свобода пересування, ніякого начальства і т. п. Але крім цього варто вивчити всі підводні камені, які не так кидаються в очі: величезна відповідальність, фінансові ризики, постійний стрес через проблеми з бізнесом, ненормований графік. І перш ніж ви досягнете вершини успіху, доведеться подолати масу інших проблем, витратити багато часу і енергії.

Прорахуйте можливі ризики. Ви починаєте бізнес з нуля і без грошей, тому може виникнути спокуса взяти кредит на перший час, щоб збільшити шанси на успіх. Але перед цим варто упевнитися, що ви дійсно зможете розплатитися з цим боргом, навіть якщо щось піде не за планом і бізнес не злетить. Кілька разів подумайте, перш ніж вкладати у справу, адже може бути більш дешевий варіант, або ризик стане надто великим.

Не поспішайте і не намагайтеся відразу створити велику корпорацію. Якщо у вас немає фінансів, доведеться розвиватися дуже повільно — спочатку одному розвивати бізнес, потім набирати співробітників і поступово нарощувати оберти. Не розраховуйте, що вже через рік у вас буде фірма з доходом в мільйони. Набагато безпечніше почати з чогось простого, зрозуміти принципи бізнесу, і тільки потім рости далі.

Над бізнесом треба постійно працювати

Вибирайте бізнес, в якому розбираєтеся. Можна знайти багато різних бізнес ідей в інтернеті і всі вони заманливо обіцяють захмарні прибутки вже через 3-6 місяців. Але найчастіше для цього потрібно володіти якимись специфічними знаннями, а без них буде дуже складно. Гламурна дівчина не зможе адекватно керувати автосервісом, а типовий слюсар — косметичним салоном. Вам потрібно добре розбиратися в обраній сфері, щоб все пройшло гладко.

Робіть акцент на якість. Не намагайтеся обдурити людей, продаючи неякісні товари або послуги. Вони обов’язково зрозуміють це, і про вашу фірму відразу піде погана чутка. Сарафанне радіо швидко розносить погані відгуки. Краще виконуйте менше замовлень, закуповуйте менше товарів, але обов’язково підтримуйте якість на належному рівні. Це дуже важливо!

Будьте впевнені в собі і своєму бізнесі. Ви повинні вірити в свої сили і свою ідею, щоб протистояти всім проблем на шляху. Якщо ви вагаєтесь і не вірите в свій успіх, перша ж перешкода зіб’є вас з ніг.

А найголовніше — ви повинні отримувати задоволення від того, що робите. Адже вам цим займатися кожен день протягом багатьох років. Тільки внутрішня щира любов до справи допоможе впоратися з труднощами і негараздами.

Бізнес з нуля без грошей – основні ідеї

А тепер безпосередньо підказки бізнес-ідей, які може використати українець при веденні своєї справи. Але знову ж таки я не буду розписувати кожен варіант у вигляді бізнес-плану з покроковим виконанням. Набагато краще самостійно розібратися в нюансах, щоб повністю зрозуміти всі моменти. Тоді у вас не буде проблем з розумінням «що ж пішло не так і як виправити».

Традиційно розіб’ю ідеї на невеликі групи за типами, щоб вам було простіше визначитися. В якості прикладів буду приводити 5-10 ідей, а за аналогією ви зможете доповнити список іншими варіантами. Ідей для бізнесу існує мільйон, головне вибрати для себе підходящий.

Не забувайте оцінювати кожну ідею за двома критеріями: наскільки вам це подобається/цікаво і як добре ви розбираєтеся.

Бізнес без вкладень – надання послуг

Бізнес з надання послуг — на перших порах це ідеальний варіант, щоб стартувати з нуля без грошей. Адже необов’язково купувати надто дороге обладнання або вкладати гроші в закупівлю товарів. Всього то й потрібно — вміти щось робити своїми руками або застосовувати свої знання.

У перший час можна обійтися без офісу, просто розмістивши оголошення в газетах і в інтернеті. Дзвінки отримувати на мобільний телефон, домовлятися про зустрічі на дому у клієнта або в кафе. Коли бізнес стане на ноги, ви зможете розширити свій штат, зняти офіс та працювати професійно. Але на перших порах необов’язково пускати пил в очі,  а також важливо не заломлювати ціну таку як у професіоналів.

Основні варіанти, де можна спробувати бізнес з нуля:

  • Вантажник.
  • Прибиральниця на будинок/офіс.
  • Няня.
  • Бухгалтер.
  • Доставка.
  • Перевезення (таксі або вантажні)

Таких варіантів навіть значно більше, якщо ви хочете починати бізнес з нуля у селі

Бізнес з нуля – комерція

Перепродаж і продаж речей — вважається основним комерційним типом бізнесу, коли купуєш щось дешевше за оптовою ціною, а потім продаєш трохи дорожче за роздрібною ціною.

Без початкових вкладень доведеться проявити кмітливість. Для початку варто звернути увагу на речі в будинку, які можна продати. Багато грошей на цьому заробити не вийде, але це стане фінансовою основою для подальших вкладень.

Так само можна купувати речі через оголошення в авіто та інших дошках оголошень, і перепродувати їх. Хтось бере речі, які віддають задарма (в хорошому стані), а потім продає їх за невелику суму — в цьому випадку взагалі не доведеться вкладати гроші. Також можна звернути увагу на сайт ДаруДар, де люди позбавляються від старих речей і дарують іншим.

Надалі потрібно вибрати відповідний напрямок для закупівлі, щоб при мінімальних вкладеннях отримати максимальний прибуток і не зависнути з товарами. Закуповуватися краще на оптових базах і фабриках, якщо є у вашому районі, в крайньому випадку виручить Aliexpress.

Відразу хочу відзначити сфери, які новачкові краще не потикатися: медицина (ліки, Бади тощо), продукти швидко псуються, потрібні дозволи), меблі (ніде зберігати, складно доставляти), одяг (складно підібрати розміри і фасони).

Хороші ідеї для бізнесу з нуля:

  • Квіти у святкові дні: 14 лютого, 8 березня, 1 вересня.
  • Іграшки дитячі в грудні перед новим роком — у мене був інтернет-магазин іграшок у грудні розлітався навіть залежаний товар.
  • Різні гаджети, крокоміри, пульсометры, плеєри, недорогі телефони.
  • Прикраси (не ювелірні) — годинники, сонцезахисні окуляри, намисто, браслети, оригінальні сережки, кільця.

Можна почати з цих напрямків, поступово поглиблюючи і розширюючи асортимент. Але тут знову ж таки дуже важливо відчувати і розуміти цільову аудиторію, так що ви повинні користуватися такими речами і розбиратися в бажаннях людей. Також потрібно враховувати конкуренцію в місті, щоб не виявитися одним з багатьох — так вас можуть зовсім не помітити.

Є чимало варіантів, де вам може допомогти книга «бізнес з нуля». Таких є чимало, але теорія залишається теорією. Тільки попробувавши щось на практиці ви отримаєте важливий досвіт.

Бізнес з нуля – працюємо руками!

Виробництво товарів — мова, зрозуміло, не про високотехнологічні речі на зразок телевізорів або машин. Але навіть в домашніх умовах можна створити своїми руками щось, що буде користуватися попитом і принесе вам прибуток. Для цього потрібно або вже володіти певними навичками, або навчитися.

Вирощувати квіти, розсаду або овочі в саду.

Кулінарія: робити заготовки на зиму, готувати кондитерські вироби на замовлення або готові страви в офіси.

Handmade: мило ручної роботи, біжутерія, солодкі букети, листівки, в’язана і проста одяг на замовлення.

Меблі: стільці, столи, прикраси ручної роботи завжди високо цінуються.

Для такого бізнесу потрібні невеликі початкові вкладення, щоб створити щось своїми руками. Хоча якщо ви вже робите щось подібне для себе, то всі необхідні компоненти для старту маленького бізнесу у вас є. Залишилося тільки зробити щось на замовлення або продати готову продукцію через інтернет.

Позичити і отримати гроші – чудовий бізнес

Оренда нерухомості та транспорту — для цього способу потрібно чимось володіти, інакше нічого не вийде. Або потрібні великі вкладення. Підійде будь-яка серйозна власність: машина, будинок, квартира, дача, вільна кімната або гараж.

Тепер вам потрібно розробити план, за яким ви зможете вичавити максимальний дохід зі своєї власності, і при цьому не залишитися на вулиці.

Наприклад, зараз у великих містах дуже популярна подобова оренда. Якщо здавати квартиру кожен день за 300 гривень, вийде вигідніше, ніж здати її на місяць за 5 тисяч. Але варто прорахувати всі ризики і нюанси — наскільки послуга буде користуватись попитом у вашому місті? Яка конкуренція і ціна конкурентів? Де ви будете жити? Як укладати договір і застрахувати себе від недоброчесних наймачів?

Крім цього є не настільки відомий тип оренди — машини. В середньому близько 500 рублів на добу, і новачкам краще в перший час працювати з подобовою орендою, поки що не зрозумієте бізнес. Здавати можна як у фірми таксі, так і фізичним особам (не так поширене).

Якщо у вас є більш специфічна техніка (автобус, трактор, вантажівка тощо), розцінки і умови будуть зовсім інші. Вивчайте відповідні теми.

Бізнес з нуля в інтернеті – найпростіший

Інтернет бізнес — відмінна можливість почати свою справу без вкладень, а доходи можуть бути навіть вище, ніж в офлайн-бізнесменів. Тому не варто розглядати інтернет тільки як спосіб розважитися або отримати потрібну інформацію. Тут дійсно можна почати бізнес з нуля та без вкладів.

Як і в будь-якій справі, на початку ведення бізнесу, головне не розгубитись у варіантах та вибрати щось своє. Бажаємо вам успіху у всіх починаннях!

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Дем'ян ФартовичПриходько Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
Приходько
Гість
Приходько

Давно вас читаем. Спс що ви є.