Хто такі реферерал, реферер та як нараховується рефбек

як нараховується рефбек Партнерські програми

Реферал та рефбек – ці слова найчастіше чує початківець, який вчиться заробляти в Інтернеті. Перш ніж тлумачити ці поняття, зазначимо, що реферальні програми – це відмінний спосіб заробити. Недолік такого способу заробітку – дуже велика конкуренція, тому часто потрібно виділятися. В цьому вам може допомогти рефбек. Але що означає це слово. Давайте розглянемо більш детально.

Реферел, реферал та рефбек – значення слів

Людини, яка розміщує партнерське посилання на товар або на сайт та отримує партнерські відрахування (10-30%), якщо по цим посиланням переходять користувачі – реферер;

Рефбек – невеликий відсоток від суми, яку покупець отримує, роблячи покупки по партнерському посиланню реферера.

Реферал – це людина, яка реєструється по партнерському посиланню.

Щоб вам було зрозуміліше, розповім і покажу на прикладі:

Реферер реєструється на певному сайті та отримує партнерське посилання. Якщо інша людина зареєструється по цьому посиланню, то реферер буде отримувати невеликий відсоток від його витрат (якщо мова про магазин). Зазвичай відсотки становлять близько 10-30% від суми.

Людина (реферал) витрачає 1000 гривень на певному ресурсі, реферер отримує 30% –  300 гривень. Але щоб привабити нових покупців, та щоб вони частіше здійснювали покупки, він може поділитися частиною прибутків. Віддати з 300 гривень 150-100. В результаті, всі будуть у виграші.

Кожна компанія має в своєму бюджеті пункт “рекламні витрати”. Вони віддають певну частину грошей на те, щоб повідомити світові про своє існування та зацікавити нових відвідувачів/покупців/працівників.

Замість того, щоб витрачати ці гроші на банери або будь-яку іншу рекламу, компанії платять рефереру тільки за тих людей, яких він привів і які вчинили потрібну дію. І це набагато вигідніше з фінансової точки зору – платити тільки за результат.

У підсумку в виграші залишаються:

 1. Сайт, який отримує нового покупця або працівника;
 2. Реферал отримує часткове відшкодування своїх витрат. Якщо купувати зовсім без реферера, то вартість товару буде точно така ж, але без рефбеку.
 3. Реферер – отримує винагороду, за те що приводить більше покупців. Адже якщо вірити статистиці, люди охочіше купують по партнерському посиланню, якщо в результаті вони отримають за це винагороду.

Рефбек: переваги та недоліки

Переваги використання рефбеку:

 • Це потужний інструмент, який підштовхне людей реєструватися по вашому посиланню;
 • у багаторівневій системі ви можете отримувати дохід ще і від людей, яких привели ваші реферали.

Недоліки:

 1. ви втрачаєте частини доходу;
 2. буває складно встежити за всіма рефералами і незручно робити рефбеки;
 3. бувають ситуації, коли людина купує по вашому посиланню, але сайт не зарахував це. Людина вимагає рефбек, але ви не можете його виплати.

В цілому можна знайти багато мінусів і підводних каменів на які може наштовхнутись реферер чи реферал.  Однак рефбек – це все таки непогана можливість для отримання додаткових прибутків. Рефералу важливо відразу та докладно прописувати умови повернення. Тоді ніяких проблем не буде.

Як зацікавити рефбеком?

Розмір відрахувань бажано прописувати для кожного сайту/товару окремо (близько 50-80% від суми ваших партнерських відрахувань). Намагайтеся вказувати конкретну цифру, щоб люди відразу могли оцінити можливу вигоду, а не вираховували все самостійно.

На деяких сайтах є опція авторефбек, тобто ви у спеціальному полі прописуєте відсоток відрахувань і система автоматично повертає ці гроші на рахунок рефералів. Частіше зустрічається на сайтах для заробітку.

Але в основному всі відрахування потрібно робити вручну, а для цього варто прописати докладні правила для рефералів. Приклад правил можна подивитися нижче.

Правила для отримання рефбеку:

 • почистити cookies у своєму браузері, щоб ви точно зареєструвалися по моєму посиланню;
 • перейти на сайт по посиланню;
 • зареєструватися і вказати реальні дані (пошта);
 • оплатити товар або працювати на проекті, поки не досягнете мінімалки для виплати;
 • написати в коментарях або через розділ зворотний зв’язок інформацію: пошта або нік, зазначені при реєстрації та оплаті, дату покупки, суму витрачених коштів або доходу на проекті;
 • очікувати отримання рефбеку.

Тепер ви знаєте що таке рефбек і як він нараховується. Приймати в цьому участь чи ні? Вирішувати вам.

Експерт по онлайн торгівлі, розкрутці, просуванню, заробітку на Інстаграмі та інших соціальних мережах. Спробувала більшість варіантів заробітку в інтернеті. Пише про цікаві бізнес-ідеї, продаж товарів в інтернеті та інші цікаві статті.

Fintramplin
Додати коментар