10 способів, як працювати швидше і ефективніше протягом дня

працювати швидше

День починався продуктивно, але вже до обіду ви відчули занепад сил і незабаром замість роботи зайнялися переглядом роликів на YouTube або серфінгом в мережі. Знайома ситуація?

У цій статті я розповім про десять способів, які допоможуть вам вибудувати робочий процес ефективно і працювати швидше. Ми не будемо говорити про банальності на кшталт «лягайте спати в один і той же час» – це і так всі знають. Поговоримо про більш цікаві способи працювати швидше.

1. Плануйте робочий день з вечора

Найпродуктивніший час – перша половина дня. Не варто витрачати його на планування. Якщо з вечора накидати план на наступний день, вранці ви зможете відразу зайнятися роботою. Ви не забудете за ніч про важливий дзвінок або іншу річ. Усі потрібні справи будуть записані в щоденник.

Закінчивши планування майбутнього дня, ви зможете спокійно піти з роботи, «відключитися» від проектів і завдань.

2. Спочатку робіть термінові і важливі справи

Все, що не терміново або не важливо, що можна відкласти на другу половину. Це дозволить вам швидше рухатися вперед і виконувати пріоритетні завдання на свіжу голову. Навіть якщо у вас не вистачить часу на не термінові і не важливі справи, все найнеобхідніше ви будете робити вчасно.

3. Кава – тільки після обіду

Кава стимулює мозок, але його ефект зникає з часом. Часто пити каву не можна. Якщо вам подобається цей напій, то краще випити його після обіду, коли «батарейки» вимагають підзарядки. Якщо пити каву зранку, то вже до обіду ви будете відчувати втому.

Як же «розбудити» себе вранці і налаштуватися на робочий лад? Замість кави чудово підходить зарядка.

4. Слідуйте правилу 45/15 і будете працювати швидше

Суть в тому, щоб після 45 хвилин роботи робити перерву на 15 хвилин. Так ви даєте мозку відпочити, і він довше залишається свіжим. Не обов’язково протягом 15 хвилин сидіти і нічого не робити. Можна зайнятися справами, які не вимагають розумового навантаження. Наприклад, розібрати робочий стіл, зробити міні прибирання, розіслати клієнтам рахунки.

5. Пройдіться по вулиці!

Іноді корисно у другій половині дня вийти на вулицю і прогулятися. Навіть невелика прогулянка довжиною 10-15 хвилин освіжить вас і поверне ранкову працездатність. Немає можливості вийти на вулицю? Частіше провітрюйте робоче приміщення. Свіже повітря творить чудеса.

6. Запасіть шоколадку на вечір

Багатьох людей стимулюють маленькі радості. Наприклад, після довгого і нудного завдання можна винагородити себе невеликою шоколадкою, фруктом, смачним чаєм. Суть в тому, щоб придумати стимул, який ви отримаєте після завершення роботи. Досить сильний Стимул, який буде підвищувати вашу працездатність.

7. Повісьте мрію на цвяшок

Цей спосіб працює, якщо у вас є дійсно крута мрія. Наприклад, придбати новий автомобіль або квартиру. Візуалізуйте мрію, відкривши картинку з автомобілем, квартирою, бажаним гаджетом або чимось ще і повісьте її над робочим столом.

Це буде стимулювати вас працювати швидше і ефективніше, оскільки ви будете уявляти, задля чого працюєте і що вам дасть виконання робочих завдань.

8. Не відволікайтеся на електронну пошту

Не потрібно постійно перевіряти електронну пошту і відповідати на листи відразу після їх надходження. Досить перевіряти пошту кілька разів за день і відразу відповідати на всі листи. Так ви не будете постійно відволікатися на пошту, будете краще концентруватися на завданнях і зможете працювати швидше.

Виняток – отримання дійсно важливого листа, на яке необхідно відразу реагувати.

9. Вимкніть музику, якщо виконуєте складне завдання

Фонова музика допомагає зберігати працездатність, якщо ви робите рутинні завдання. Мозок зайнятий музикою, поки ви робите щось, що не вимагає розумової напруги. Коли ви виконуєте складні задачі, музика, навпаки, знижує працездатність. Наприклад, копірайтерам не варто слухати музику при підготовці статей. Робота з написання текстів вимагає серйозних розумових зусиль, і музика буде знижувати ефективність праці.

10. Развантажуйте «оперативну пам’ять»

Не потрібно тримати дрібні завдання в голові. Всі відразу записуйте або фіксуйте у таск-трекерах або CRM-системах. Клієнт попросив зателефонувати до 16:00? Не тримайте цю інформацію в голові, зафіксуйте в таск-трекері і встановіть нагадування. Потрібно записатися до перукаря? Теж не тримайте в пам’яті – фіксуйте в щоденнику.

Дрібні завдання «засмічують» оперативну пам’ять. Мозок змушений витрачати ресурси, щоб «не забути» дрібні завдання. Перенесіть все на папір і розвантажите мозок або в свій гаджет. Таким чином ви зможете працювати швидше і ефективніше.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про